Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Pixabay/Anestiev

Lubelskie: WRACAJĄ OGRANICZENIA. Maseczki na ulicach, restrykcje. Nowa lista stref

2020-10-08 14:26

Województwo lubelskie. Wracają ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Liczba chorych stale rośnie, a Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało i podało nową listę stref żółtych i czerwonych. Zaostrzają się też restrykcje. Maseczki będą obowiązkowe na ulicach w powiatach „żółtych” i „czerwonych”. Ograniczeń będzie więcej.

Całe województwo lubelskie jest w żółtej strefie – podobnie jak cała Polska. Z kolei powiat janowski, łęczyński oraz włodawski to strefa czerwona. Tam obowiązują najsilniejsze ograniczenia i obostrzenia. Jakie? Zobacz: Lubelskie: Łęczna, Włodawa i Janów w czerwonej strefie. Cała Polska „na żółto” [NOWE ZASADY].

W województwie lubelskim wracają ograniczenia związane z epidemią koronawirusa – na szeroką skalę. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek, że żółta strefa będzie rozszerzona na całą Polskę. To oznacza m.in. obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju. Restrykcji będzie jednak więcej.

Sprawa jest poważna i budzi duże emocje. Nowe przepisy przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia zakładają, że zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe nie tylko w strefach czerwonych, ale wszędzie, nie tylko w sklepach czy autobusach, ale nawet na ulicy – niezależnie od tego, czy zachowujemy dystans społeczny.

Ograniczone zostanie też funkcjonowanie wielu obiektów czy instytucji. Restrykcje nie będą tak poważne, jak przy pierwszej fali epidemii koronawirusa i zamrożeniu gospodarki, ale i tak – po okresie „odwilży” – dla wielu osób (i firm) mogą być poważną zmianą.

Super Raport 07.10 (Goście: Janusz Piechociński - były prezes PSL oraz wicepremier i minister gospodarki, Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde