Archidiecezja Lubelska: Kapłan UKARANY przez biskupa. Ks. Paweł Wojciech M. suspendowany

i

Autor: Pixabay/kisistvan77

Archidiecezja Lubelska: Kapłan UKARANY przez biskupa. Ks. Paweł M. suspendowany

2020-10-08 13:00

Archidiecezja Lubelska. Jeden z księży został surowo ukarany przez biskupa. Ks. Paweł M. był suspendowany już kilka miesięcy temu, bo – jak tłumaczą przełożeni – upomnienia nie działały. Teraz księdzem zajęła się prokuratura. Nie po raz pierwszy. Jego zachowanie miało budzić zgorszenie i kończyć się interwencjami policji. Co on wyprawiał?!

Ks. Paweł Wojciech M. został suspendowany w czerwcu tego roku – informuje archidiecezja lubelska w wydanym dziś komunikacie. Oświadczenie powstało „z powodu gorszącej aktywności w mediach społecznościowych oraz umieszczania kłamliwych informacji, godzących w dobre imię osób” – wyjaśnia kuria. Co oznacza kara nałożona przez biskupa?

Kapłan archidiecezji lubelskiej ukarany przez biskupa! Czym zawinił ks. M, że został suspendowany, czyli zawieszony przez przełożonych? Nie może odprawiać mszy świętych ani zakładać stroju duchownego.

Jak wynika z wyjaśnień przedstawionych przez lubelską kurię – kapłan już od dawna miał kłopoty i był upominany przez przełożonych.

W dniu 17 czerwca 2020 roku Arcybiskup Metropolita Lubelski wymierzył karę suspensy ks. Pawłowi Wojciechowi M., kapłanowi archidiecezji lubelskiej. Wcześniej, w dniu 2 grudnia 2019 roku, duchowny otrzymał upomnienie kanoniczne, do którego się nie zastosował – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Pochodzący z Niedrzwicy Dużej kapłan miał wielokrotnie wywoływać „zgorszenie w kilku miastach w Polsce”. Wielokrotnie jego zachowanie – w ocenie biskupa skandaliczne – miało kończyć się interwencjami policji. W końcu miarka się przebrała, a na kapłana posypały się kary i upomnienia – w tym te najcięższe.

W ostatnich dniach Kuria Metropolitalna w Lublinie otrzymała zawiadomienie, że Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ skierowała akt oskarżenia przeciwko ks. M. do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód na podstawie kodeksu postępowania karnego – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie kuria przyznaje, że to już drugie postępowanie prokuratorskie przeciw ks. M. Kara suspensy oznacza, że ksiądz nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego. Ksiądz M. miał w sieci obrażać m.in. swoich przełożonych i innych ludzi – podają nieoficjalnie media. Jego ekscesy mogły mieć związek z nadużywaniem alkoholu.

Super Raport 07.10 (Goście: Janusz Piechociński - były prezes PSL oraz wicepremier i minister gospodarki, Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich)