Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: 204 NOWE PRZYPADKI koronawirusa. Fala zakażeń i zgonów [NOWE DANE]

2020-10-08 10:41

Nowe przypadki koronawirusa wciąż pojawiają się w Lubelskiem i w całej Polsce. W regionie kolejna fala zakażeń SARS-CoV-2, aż 204 nowe przypadki. Codziennie przekazujemy też tragiczne wiadomości o śmierci pacjentów z COVID-19, a liczba chorych rośnie... Ministerstwo Zdrowia poszerza listę stref i obostrzeń. Czy to zatrzyma epidemię koronawirusa?

Mamy 4280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. To fatalny rekord! Tylko na Lubelszczyźnie są 204 nowe przypadki i kolejny zgon wśród pacjentów chorych na COVID-19.

– Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 204 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. – Do 8 października potwierdzono łącznie 3718 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2352 ozdrowieńców i zarejestrowano 61 zgonów – podsumowuje.

W szpitalu w Tomaszowie Lubelskim zmarł 95-letni mężczyzna chory na COVID-19 z chorobami współistniejącymi. W całym kraju – jak informuje Ministerstwo Zdrowia – odnotowano osiem zgonów, których bezpośrednią przyczyną był koronawirus, ale też śmierć 68 osób z chorobami współistniejącymi/

Tragiczny bilans od początku epidemii to 111 599 zakażeń i aż 2867 ofiar śmiertelnych koronawirusa SARS-CoV-2.

– W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim zmarł 95-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu janowskiego, miał choroby współistniejące – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Lubelskie. Nowe przypadki koronawirusa pojawiają się codziennie. Tylko w środę odnotowano ich na Lubelszczyźnie 106. Zmarły cztery osoby zakażone koronawirusem. Od początku epidemii (do 7.10) tragiczny bilans zgonów w Lubelskiem wzrósł do 60 osób, a łączna liczba zakażeń do 3514.

Według środowych danych na Lubelszczyźnie jest ponad 1150 aktywnych przypadków COVID-19, czyli osób z potwierdzonym zakażeniem, które nadal nie wyzdrowiały. Najwięcej jest ich w samym Lublinie. Niewykluczone, że w mieście zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia epidemiologiczne. W całym regionie jest z kolei aż 39 ognisk epidemicznych – podała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

Super Raport 07.10 (Goście: Janusz Piechociński - były prezes PSL oraz wicepremier i minister gospodarki, Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde