Lublin: Straciła blisko ćwierć miliona! Oddała im wszystko, nawet złote zęby. Znów to zrobili!

i

Autor: Pixabay/frycyk01 Lublin: Straciła blisko ćwierć miliona! Oddała im wszystko, nawet złote zęby. Znów to zrobili!

Lublin: Straciła prawie ćwierć miliona! Oddała wszystko, nawet złote zęby. Znów to zrobili!

2021-04-19 15:06

Oszuści znów to zrobili! Nie odpuszczają i nie przebierają w środkach, bezczelnie okradając starszych mieszkańców miasta. Kolejna seniorka z Lublina straciła dorobek życia. 82-latka oddała złodziejom blisko ćwierć miliona złotych. Straciła dolary, złote monety i… kilka zębów. Nie byle jakich, bo ze szczerego złota. Przestępcy wmówili kobiecie, że jej syn ma kłopoty. Chciała tylko pomóc, a straciła wszystko. To już kolejna taka sytuacja. Seniorzy tracą w ten sposób dorobek życia!

82-letnia mieszkanka Lublina oddała im wszystko, nawet złote zęby! Seniorka straciła prawie ćwierć miliona złotych. Oszuści znów to zrobili! Wmówili starszej osobie, że powinna oddać im swój majątek. Tym razem – jak przekonywali – miał uratować jej syna, który wpadł w nie lada kłopoty. Po fortunę zgłosił się „policjant” i zabrał wszystko, co naszykowała 82-latka: dolary, złote monety, a nawet… zęby. Teraz sprawców zuchwałego oszustwa szukają prawdziwi policjanci. Odnalezienie złodziei nie będzie łatwe, ale – jak pokazują ostatnie przykłady – nie jest też niemożliwe. Równie ciężko będzie odzyskać majątek mieszkanki Lublina. Kobieta w jednej chwili straciła blisko ćwierć miliona złotych. Oddała wszystko, by ratować syna, który miał spowodować wypadek i potrzebował pieniędzy na kaucję. To oszustwo znane od lat, ale jak się okazuje wciąż skuteczne. To kolejna taka sytuacja. Niedawno w ręce policjantów wpadła 30-latka, która uczestniczyła w oszustwach na policjanta. Wcześniej 88-latka z Lublina oddała jej… ćwierć miliona złotych.

Lublin: Straciła blisko ćwierć miliona!

Cała historia, jak wszystkie tego typu, zaczęła się do telefonu. W piątek na numer 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił ktoś, kto podawał się za jej syna. – Mężczyzna powiedział, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Dodał, że jest na policji i współpracuje z funkcjonariuszami. W trakcie rozmowy 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miał zgłosić się policjant – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Oddała im wszystko, nawet złote zęby!

Niestety, seniorka uwierzyła w słowa oszustów i zgodziła się przekazać pieniądze na kaucję dla syna. Chciała zrobić wszystko, co możliwe, by mu pomóc. I to ją zgubiło. W konsekwencji straciła dorobek życia!Przekazała oszustom kosztowności i pieniądze w łącznej kwocie blisko 250 tysięcy złotych. Łupem sprawców padło 40 tysięcy dolarów, kilkadziesiąt złotych monet oraz pięć złotych zębów – wylicza Gołębiowski. Teraz oszustów szuka policja.

Mieszkanka Lublina straciła ćwierć miliona. Znów to zrobili!

Policjanci będą próbować odzyskać pieniądze i kosztowności oraz złapać bezczelnych oszustów. Przestępcy znów wzbogacili się kosztem starszej osoby, wykorzystując jej łatwowierność. Niedawno pisaliśmy o mieszkance Lublina, która też oddała złodziejom ćwierć miliona złotych w foliowej reklamówce. Na początku roku inna kobieta straciła w podobny sposób złoto warte ponad milion złotych. Policjanci przyznają, że odzyskanie pieniędzy utraconych w ten sposób nie jest łatwe, ale deklarują, że robią wszystko, co w ich mocy, by dopaść bezczelnych oszustów i złodziei.

Super Raport 19.04 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska