Lublin: Spowiedź wielkanocna. Gdzie się wyspowiadać? [NOC KONFESJONAŁÓW 2022]

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Himsan Lublin: Spowiedź wielkanocna. Gdzie się wyspowiadać? [NOC KONFESJONAŁÓW 2022]

Lublin: Spowiedź wielkanocna. Gdzie się wyspowiadać? [NOC KONFESJONAŁÓW 2022]

2022-04-13 13:30

Spowiedź wielkanocna 2022 w Lublinie. Gdzie się wyspowiadać przed Świętami Wielkanocnymi i w triduum paschalnym? W niektórych kościołach jest organizowana specjalna Noc Konfesjonałów, podczas której spowiadać można się do bardzo późnych godzin wieczornych. Zobacz adresy i godziny spowiedzi przed Wielkanocą w Lublinie.

Lublin. Spowiedź wielkanocna 2022. Zobacz, gdzie można skorzystać z sakramentu pokuty oraz godzi i do której dyżurują księża spowiadający w ramach Nocy Konfesjonałów 2022 w Lublinie. Przykazania kościelne mówią jasno: katolicy są zobowiązani przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i na Wielkanoc przyjąć komunię świętą. To sprawia, że przed wiosennymi świętami zainteresowanie sakramentem pokuty i pojednania jest ogromne. Część kościołów wprowadza specjalne godziny spowiedzi w ramach Nocy Konfesjonałów 2022.

Noc Konfesjonałów 2022 w Lublinie. Dyżury w kościołach [ADRESY, GODZINY]

Noc Konfesjonałów to ogólnopolska akcja, która została zainicjowana kilka lat temu. Od czasu pandemii COVID-19 bierze w niej udział znacznie mniej parafii. Na czym polega? W wybranych kościołach w Wielki Czwartek i Wielki Piątek wieczorami i w nocy organizowane są specjalne dyżury księży, którzy spowiadają i udzielają rozgrzeszenia. Inicjatywa postała z myślą o tych, którzy przyjeżdżają do domu np. z zagranicy, tuż przed świętami i nie mają czasu na wcześniejsze przystąpienie do spowiedzi. Księża podkreślają, że z sakramentu można jednak skorzystać codziennie – zwłaszcza w czasie mszy św. odprawianych w kościołach.

Drożyzna w wielkanocnym koszyku? Przedświąteczne zakupy w Warszawie

Gdzie można skorzystać ze spowiedzi przed Wielkanocą 2022 w ramach Nocy Konfesjonałów w Lublinie?

Wielki Czwartek 14 kwietnia 2022

W Wielki Czwartek 2022, a więc 14 kwietnia, w godzinach 21.00-24.00 w ramach Nocy Konfesjonałów będzie można skorzystać ze spowiedzi w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (Księża Marianie) przy ul. Bazylianówka 85.

Wielki Piątek, 15 kwietnia 2022

W Wielki Piątek 2022, a więc 15 kwietnia, w ramach Nocy Konfesjonałów w Lublinie spowiadający księża będą dyżurować w dwóch kościołach:

  • w archikatedrze lubelskiej (ul. Królewska 10, Plac Katedralny) w godz. 20.00-23.00,
  • w parafii pw. Wieczerzy Pańskiej (ks. Pallotyni, al. Warszawska) w godz. 20.00-24.00.
Sonda
Czy przystąpiliście/przystąpicie do spowiedzi wielkanocnej 2022?