Tajemnicza śmierć samorządowca. Gasili zwłoki na polu

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Tajemnicza śmierć samorządowca. Gasili martwe ciało na polu

Tajemnicza śmierć samorządowca z Biszczy. Gasili jego ciało na polu

2022-04-13 12:55

Biszcza. W tej sprawie wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi, a tych drugich ma dostarczyć trwające śledztwo. Nie żyje 64-letni samorządowiec, przewodniczący Rady Gminy Biszcza (pow. biłgorajski) na Lubelszczyźnie. Zginął w tajemniczych, tragicznych okolicznościach. Rodzina szukała go po okolicy, a gdy został odnaleziony… było już za późno.

Biszcza, Tarnogród. Zwłoki 64-letniego samorządowca znaleziono na polu, wśród rzędów porzeczek. Na pomoc było już za późno. Nieoficjalne informacje wskazują, że gdy strażacy dotarli na miejsce, mogli tylko dogasić ciało, z którego życie uszło już wcześniej. Jak i dlaczego zginął przewodniczący Rady Gminy Biszcza?

Do tragedii doszło 9 kwietnia. W sobotę 64-latek wziął samochód i gdzieś pojechał. Gdy przez kilka godzin nie wracał do domu, rodzina zaczęła się niepokoić – opisuje lokalny Tygodnik Zamojski. Nie wezwali policji, ale szukali na własną rękę. Przy jednym z pól w sąsiedniej gminie Tarnogród zauważyli samochód 64-latka. Zaczęli go szukać wśród krzewów porzeczek. Znaleźli ciało mężczyzny.

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że strażacy mieli jeszcze dogaszać ciało, gdy dotarli na miejsce. Mężczyzna spłonął, oblany łatwopalną substancją. Na pomoc było już za późno.

Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz Drewniak: Ta wojna będzie się tliła bardzo długo

Śledczy badają wszelkie możliwości. Niewykluczone, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Z drugiej strony nie zostawił żadnego listu pożegnalnego – ujawnia Dziennik Wschodni.

Prokurator uczestniczący w czynnościach na miejscu tragedii, na podstawie oględzin zwłok i miejsca, w którym je znaleziono, stwierdził, że mogło dojść do samobójstwa. Zdecydowaliśmy o sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona w środę bądź czwartek – informuje, w rozmowie z Gazetą Wyborczą Lublin, szefowa Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, Ewa Kuźnicka.

Wyniki sekcji zwłok mają pozwolić na ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci i jej powodu. Śledztwo trwa.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze – zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga – pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy pomoc psychologiczna w Polsce jest wystarczająco rozwinięta?