Koronawirus Lubelskie. Piąta fala z Omikronem. Raport 3.01

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/InfoTimisoara Koronawirus w Polsce

Koronawirus Lubelskie. Piąta fala z Omikronem. Raport 3.01

2022-01-03 10:31

Koronawirus w województwie lubelskim. Zobacz raport Ministerstwa Zdrowia z 3.01.2022 r. Od kilku dni w Lubelskiem rosła liczba nowych zakażeń, a to może oznaczać początek nowej, piątej fali pandemii COVID-19, powiązanej z nowym wariantem koronawirusa – Omikronem. Jego pierwszy przypadek potwierdzono w Lublinie na koniec grudnia.

Mamy 6422 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie o koronawirusie w Polsce z 3 stycznia 2022 roku. W ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono dziewięć zgonów wśród osób chorych na COVID-19.

Z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło sześć osób – przekazują przedstawiciele resortu zdrowia.

Zobacz też: Płoskie: 27-latek zabił się na drodze. Makabryczna seria wypadków w Lubelskiem

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce potwierdzono dziś na terenie województw: mazowieckiego (969), śląskiego (815), wielkopolskiego (563), pomorskiego (469), dolnośląskiego (466), zachodniopomorskiego (339), łódzkiego (273), kujawsko-pomorskiego (260), podkarpackiego (246), opolskiego (234), lubelskiego (180), lubuskiego (150), świętokrzyskiego (146), warmińsko-mazurskiego (145), podlaskiego (104).

Koronawirus na Lubelszczyźnie: 3 stycznia 2022 roku

Na Lubelszczyźnie potwierdzono dziś 180 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Na szczęście wśród ofiar śmiertelnych COVID-19 w Polsce nie ma tym razem mieszkańców województwa lubelskiego – tak wynika z rządowych statystyk.

Omikron w Lubelskiem. Pierwszy przypadek w Lublinie

31 grudnia Lubelski Urząd Wojewódzki potwierdził pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa, Omikronem, na Lubelszczyźnie, u zagranicznego studenta, który mieszka w Lublinie. Czy to pierwsze ognisko nowego wariantu pandemii COVID-19?

– Na terenie województwa lubelskiego, konkretnie w mieście Lublin, został potwierdzony pierwszy przypadek wariantu omikron wirusa SARS-CoV-2. Osoba zakażona mieszka i studiuje w Lublinie, pochodzi spoza naszego kraju – informowała w sylwestra Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Pod koniec roku i w noworoczny weekend na Lubelszczyźnie znów zaczęła rosnąć liczba nowych zakażeń. Takiej sytuacji nie było od kilku tygodni, gdy czwarta fala pandemii w województwie lubelskim zaczęła słabnąć. Wzrost może mieć związek z pojawieniem się Omikronu, a to z kolei oznacza początek piątej fali pandemii.

Sonda
Czy lokckdown był dobrym pomysłem na walkę z koronawirusem?
Badania kontrolne po COVID-19 – jakie wykonać?