Omikron w Lubelskiem. Pierwszy przypadek w Lublinie. Jest potwierdzenie!

2021-12-31 15:08
Omikron w Lubelskiem. Pierwszy przypadek w Lublinie. Jest potwierdzenie!
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/gianyasa Omikron w Lubelskiem. Pierwszy przypadek w Lublinie. Jest potwierdzenie!

Omikron w województwie lubelskim. Pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa został potwierdzony w Lublinie. Co to oznacza dla mieszkańców? Piąta fala pandemii jest coraz bliżej? Zakażony Omikronem jest zagraniczny student uczący się i mieszkający w Lublinie. W jakim jest stanie? Zobacz najważniejsze wiadomości o pierwszym przypadku Omikrona w Lubelskiem!

Omikron w Lubelskiem. Jest potwierdzenie pierwszego przypadku nowego wariantu koronawirusa na Lubelszczyźnie. – Na terenie województwa lubelskiego, konkretnie w mieście Lublin, został potwierdzony pierwszy przypadek wariantu omikron wirusa SARS-CoV-2. Osoba zakażona mieszka i studiuje w Lublinie, pochodzi spoza naszego kraju – potwierdza Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Zobacz też: Koronawirus 31.12. Ile zakażeń i zgonów w sylwestra? COVID-19 w Lubelskiem

To pierwszy przypadek wariantu Omikron w Lublinie i w województwie lubelskim. Jak informują przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – stan osoby zakażonej jest dobry. – Jest izolowana w miejscu zamieszkania, nie ma ciężkich objawów zakażenia. Prowadzone jest intensywne dochodzenie epidemiczne i pobierane są wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z osobą zakażoną – informuje Strzępka.

Badania kontrolne po COVID-19 – jakie wykonać?

Jak tłumaczy wojewoda lubelski, Lech Sprawka – w Lubelskiem po raz pierwszy od wielu dni i tygodni wzrosła liczba zakażeń. Taka sama sytuacja ma miejsce też w kilku innych województwach. To – jak ocenił – może mieć związek z pojawieniem się wariantu Omikron w Polsce i w poszczególnych regionach.

W województwie lubelskim pierwszy przypadek Omikrona wykryto w czwartek, 30 grudnia. Informację ogłoszono dziś, w sylwestra, 31 grudnia. Przez cały ten czas trwają ustalenia dotyczące zagrożenia epidemicznego w Lublinie. Sanepid sprawdza, jak Omikron trafił do miasta i regionu oraz z kim miała kontakt osoba zakażona. – Wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek Omikronu w naszym województwie, dokładnie w mieście Lublin. Dziiaj prowadzone są liczne badania osób, które były w kontakcie z tą osobą, żeby jak najszybciej zostały objęte kwarantanną bądź izolacją, jeśli są zakażone – informuje Lech Sprawka.

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE