Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus Lubelskie: 379 nowych przypadków koronawirusa. Fala zakażeń! [NOWE DANE]

2020-10-12 10:39

Koronawirus Lubelskie. Nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim. Epidemia nie odpuszcza? Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nie należą do optymistycznych. Ostatnie dni to gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce i na Lubelszczyźnie. Sanepid odnotowuje rekordowo wysokie wzrosty liczby nowych przypadków. Jak wyglądają najnowsze dane?

Koronawirus Lubelskie: Jak wyglądają najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Lubelszczyźnie? Codziennie publikujemy najważniejsze informacje o nowych przypadkach zakażeń w Lubelskiem. Oficjalne raporty Ministerstwa Zdrowia są publikowane ok. godz. 10.30.

Mamy 4394 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia. W Lubelskiem odnotowano 379 nowych przypadków koronawirusa. To kolejna gigantyczna fala zakażeń. Dramatycznie rośnie też liczba zgonów wśród chorych – nie żyje 35 kolejnych pacjentów z COVID-19.

Koronawirus Lubelskie: 379 nowych przypadków koronawirusa

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 379 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do 12 października potwierdzono łącznie 4837 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2591 ozdrowieńców i zarejestrowano 77 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koronawirus Lubelskie: Trzy zgony. Kolejne ofiary koronawirusa

Rośnie tragiczny bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa na Lubelszczyźnie. Nie żyje trzech kolejnych pacjentów chorujących na COVID-19. Od początku epidemii zmarło 77 osób.

Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarły trzy osoby – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

  • W SPWSS w Chełmie zmarła 68-letnia pacjentka z Lublina.
  • W SPZOZ w Puławach zmarła 88-letnia pacjentka z powiatu włodawskiego.
  • W SPZOZ w Puławach zmarł 57-letni pacjent z Lublina.

Wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące – podaje sanepid.

Spis treści

  1. Koronawirus Lubelskie: 379 nowych przypadków koronawirusa
  2. Koronawirus Lubelskie: Trzy zgony. Kolejne ofiary koronawirusa
  3. Koronawirus Lubelskie: Nowe przypadki koronawirusa
  4. Koronawirus Lubelskie: Ofiary śmiertelne. Kolejne zgony
  5. Koronawirus Lubelskie: Czerwona strefa w trzech powiatach, żółta w pozostałych

Koronawirus Lubelskie: Nowe przypadki koronawirusa

Nowe przypadki koronawirusa. Lubelskie nie jest wyjątkiem – w regionie lawinowo rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wystarczy przypomnieć, że tylko w niedzielę, 11 października, na Lubelszczyźnie potwierdzono 304 zakażenia! Tak wysokiego, dziennego przyrostu, nie było jeszcze nigdy.

Zobacz też: Lubelskie: GIGANTYCZNA fala zakażeń KORONAWIRUSEM. 555 przypadków w dwa dni

Nowe przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie pojawiają się codziennie, a liczba zakażeń rośnie znacznie szybciej niż ozdrowieńców. Widać to po rosnącej liczbie aktywnych przypadków COVID-19 w woj. lubelskim. Według niedzielnych danych było ich ponad 1800.

Super Raport 09.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Paweł Poncyljusz - KO oraz Joanna Sakowicz-Kostecka - była tenisistka)

Koronawirus Lubelskie: Ofiary śmiertelne. Kolejne zgony

Koronawirus w Lubelskiem to też niestety ofiary śmiertelne. W weekend odnotowano kolejne zgony wśród chorych na COVID-19. Na Lubelszczyźnie osiem. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że zmarli mieli choroby współistniejące. Codziennie w kraju umiera tak kilkadziesiąt osób!

W weekend w szpitalach w Lubelskiem zmarło ośmioro pacjentów zakażonych koronawirusem. Od początku epidemii na Lubelszczyźnie potwierdzono 4458 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i zarejestrowano 74 zgony.

Koronawirus Lubelskie: Czerwona strefa w trzech powiatach, żółta w pozostałych

Przypomnijmy, że od soboty na Lubelszczyźnie trzy powiaty są w czerwonej strefie i tam obowiązują najpoważniejsze ograniczenia. To powiaty: janowski, łęczyński i włodawski. Pozostała część regionu to strefa żółta. Warto pamiętać, że od soboty zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe na terenie całego kraju – niezależnie od tego, czy zachowujemy dystans społeczny.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde