Czarna seria wypadków przez pijaków. Policja mówi: dość! W piątek potężna akcja drogówki

i

Autor: KWP Lublin Czarna seria wypadków przez pijaków. Policja mówi: dość! W piątek potężna akcja drogówki

Czarna seria śmiertelnych wypadków przez pijaków. Policja mówi: dość! W piątek potężna akcja drogówki

2022-06-03 7:39

Czarna seria wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców na Lubelszczyźnie. 21-latek zabił dwie osoby, które wsiadły z nim do auta. 59-latka pozbawiła życia 45-letnią matkę, która wsiadła na rower z malutkim synkiem… Policja mówi: dość! W piątek (3.06) potężna akcja drogówki „Alkohol i narkotyki”. To hasło tłumaczy wszystko – spodziewajcie się wzmożonych kontroli.

Kierujący muszą się liczyć ze zwiększoną liczbą kontroli oraz policyjnych patroli, także w nieoznakowanych radiowozach. Akcja będzie organizowana na terenie całego województwa – zapowiada sierż. szt. Jadwiga Kowalczuk.

W pierwszym kwartale tego roku nietrzeźwi kierujący spowodowali 13 wypadków, w których śmierć poniosła jedna osoba, a 19 zostało rannych. Ale to ostatnie dni są prawdziwą czarną serią takich tragicznych zdarzeń na Lubelszczyźnie.

Tylko w minionym tygodniu na drogach województwa lubelskiego pijani kierowcy byli sprawcami dwóch wypadków, w których zginęły trzy osoby. Do jednego z nich doszło w powiecie łukowskim. 21-letni kierowca volvo rozbił się na ogrodzeniu posesji i dachował. W wypadku zginęło dwoje młodych pasażerów – 18-latka i 21-latek. Kolejnych dwóch 21-latków z poważnymi obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Sprawca tego wypadku był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został już aresztowany, a za to co zrobił, odpowie przed sądem. Żaden wyrok jednak nie wróci życia jego młodym przyjaciołom…

Do drugiego tragicznego wypadku z ostatnich dni doszło w weekend w Krasnymstawie. Kompletnie pijana 59-latka samochodem staranowała na rowerzystkę, która przewoziła 3-letniego synka. Życia 45-letniej kobiety nie udało się uratować. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami pozostaje nadal w szpitalu. Sprawczyni wypadku miała ponad 2,5 promila. Anna K. także została aresztowana.

Krasnystaw: Po pijaku staranowała matkę z dzieckiem. 59-latka aresztowana
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?