KRWAWA NOC w Opolu Lubelskim. Zranił szwagra nożem, bo kazał mu być cicho

i

Autor: KPP Opole Lubelskie

KRWAWA NOC w Opolu Lubelskim. Zranił szwagra nożem, bo kazał mu być cicho

2020-10-29 12:25

Było kilka minut przed trzecią rano, kiedy Marcin R. (28 l.) z Opola Lubelskiego wtoczył się do domu, w którym mieszka ze starszą siostrą i jej mężem. Zachowywał się tak, że obudziłby umarłego, nic więc dziwnego, że 38-letni szwagier zaczął go uciszać. Zrobiło się wtedy jeszcze głośniej, a kłótnia szwagrów zakończyła się krwawo: Marcin R. ranił nożem 38-latka.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum miasteczka. Marcin R. nie ma tam dobrej opinii, bardziej lokalnego „wiraszki” skorego do zwady. Z 38-letnim mężem siostry łączyła go „szorstka przyjaźń”. Nożownik miał dwa promile alkoholu we krwi, kiedy w środku nocy wrócił do domu z imprezy.

Zachowywał się głośno. Wzbudziło to niezadowolenie szwagra, który rozbudzony zażądał, żeby Marcin R. zachowywał się ciszej. Doszło do gwałtownej kłótni. 28-latek zaczął wypominać, że szwagier także nie jest święty i takie zachowania mu się zdarzały.

Zobacz: Lublin: Szpital tymczasowy w Targach Lublin. Wojewoda szuka rąk do pracy

Strajk uczniów i studentów na pamiątkę śp. Praw Kobiet w Lublinie

Mężczyzna wzburzony wzajemnymi nieporozumieniami w trakcie awantury chwycił nóż i ugodził 38-latka. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – opowiada asp. sztab. Edyta Żur z policji w Opolu Lubelskim.

Napastnik został zatrzymany.