Zamość: Podpalacz z punktu szczepień poszukiwany. Nowe nagranie

i

Autor: KWP Lublin Zamość: Podpalacz z punktu szczepień poszukiwany. Nowe nagranie

Zamość: Podpalacz z punktu szczepień poszukiwany. Nowe nagranie

2021-08-04 18:49

Podpalacz z punktu szczepień w Zamościu poszukiwany przez policję. Nieznany mężczyzna jest na celowniku mundurowych po tym, jak podpalił dwa budynki: punkt szczepień i siedzibę sanepidu. Jest nowe wideo! – Publikujemy lepszej jakości nagranie z wizerunkiem sprawcy podpalenia – ogłosili policjanci z Zamościa.

Podpalacz z punktu szczepień w Zamościu poszukiwany. Nowe nagranie ujawnione przez policję ma ułatwić rozpoznanie mężczyzny. Jego wizerunek uwieczniły kamery monitoringu. Podłożył ogień w kontenerze będącym punktem szczepień przeciw COVID-19 na Rynku Solnym, a później zrobił to samo w piwnicy Powiatowej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej przy ul. Peowiaków w Zamościu. Wizerunek podpalacza zarejestrował monitoring, a mężczyzna jest poszukiwany od poniedziałku. Minister Zdrowia wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w odnalezieniu mężczyzny. Czy nowe nagranie będzie kluczem do zatrzymania podpalacza? – Publikujemy lepszej jakości nagranie z wizerunkiem sprawcy podpalenia punktu szczepień i budynku zamojskiego sanepidu – ogłosili mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zobacz też: Zamość: To dlatego podpalił punkt szczepień? Jest nagranie!

Podpalacz z Zamościa. Nowe nagranie z monitoringu

Mężczyzna jest poszukiwany od poniedziałku, kiedy to o podpaleniu punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu usłyszała cała Polska. Atak potępili premier i minister zdrowia, a policjanci rozpoczęli obławę na podpalacza. W nocy z niedzieli na poniedziałek podpalił dwa obiekty! – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny 1.00 w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień. Po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze punktu szczepień, policjanci zamojskiej komendy w trakcie penetracji miasta za sprawcą podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków. Na miejscu obu pożarów interweniowali strażacy. W wyniku pożaru, nikt nie odniósł obrażeń – relacjonowała st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wszelkie informacje mające pomóc w rozpoznaniu, identyfikacji i zatrzymaniu podpalacza z Zamościa można przekazywać tamtejszym policjantom pod numerem telefonu 47 815 19 00 lub dzwoniąc na telefon alarmowy 112.