Zamość: To dlatego podpalił punkt szczepień? Jest nagranie!

i

Autor: KMP Zamość/ screen z filmu Zamość: To dlatego podpalił punkt szczepień? Jest nagranie!

Zamość: To dlatego podpalił punkt szczepień? Jest nagranie!

2021-08-03 12:17

Podpalenie w Zamościu. Nieznany mężczyzna podłożył ogień w punkcie szczepień przeciw COVID-19. Internauci sugerują, że przyczyną mogły być… inne zdarzenia na Rynku Solnym. W sieci pojawiło się nagranie karetki, która zabiera pacjenta z punktu szczepień. Przedstawiciele rządu zdementowali te doniesienia. – To osoba ze wstrząsem anafilaktycznym po ugryzieniu owada – podano.

Nie milkną emocje po podpaleniach, jakie miały miejsce w Zamościu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ktoś podłożył ogień w punkcie szczepień na Rynku Solnym i w siedzibie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Policja szuka sprawcy i opublikowała jego wizerunek. Jest nawet nagroda za pomoc w jego odnalezieniu. Tymczasem w sieci ta sprawa wciąż rozgrzewa internatów do czerwoności. Wiele osób atakuje antyszczepionkowców, jako potencjalnych sprawców ataku i podpalenia. Rząd zapowiedział po raz kolejny walkę z takimi zjawiskami i z… fake newsami, czyli nieprawdziwymi lub niepotwierdzonymi informacjami, jakie pojawiają się w sieci. Osoby odpowiedzialne za komunikację w ramach kampanii Szczepimy Się, organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia, odniosły się do nagrań z Zamościa, jakie w sieci wywołały prawdziwą burzę, wręcz nawałnicę, emocji i komentarzy.

Zobacz też: Zamość: Antyszczepionkowiec podpalił punkt szczepień. Trwa obława

Zamość: „Wynieśli ją w worku z punktu szczepień”. Rząd dementuje

Część internautów po podpaleniach w Zamościu zaczęła sugerować, że ma to związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce na Rynku Solnym kilka godzin wcześniej. Do sieci trafiło nagranie, które stało się wodą na młyn przeciwników szczepień. Ktoś nagrał interwencję załogi pogotowia ratunkowego w punkcie szczepień w Zamościu i obwieścił światu, że… ratownicy „w worku” wynieśli kobietę, która ma NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny – negatywną reakcję organizmu po szczepionce. Przedstawiciele rządu nie mogli tego zignorować. Skomentowali całą sprawę, wyjaśniając, co wydarzyło się przy punkcie szczepień, który kilka godzin później zaczął płonąć.

Do Punktu Szczepień trafiła osoba że wstrząsem anafilaktycznym po ugryzieniu owada. Punkt szczepień udzielił pierwszej pomocy i wezwał pogotowie. Wszystko można zweryfikować w szpitalu – informują przedstawiciele rządu, odpowiedzialni za kampanię Szczepimy Się.

Podczas poniedziałkowej wizyty w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nie tylko ukaranie sprawców podpalenia punktu szczepień i sanepidu, ale też walkę z takimi atakami i fake-newsami rozprzestrzenianymi w sieci przez przeciwników szczepień. Podpalacz z Zamościa na razie nie został jeszcze schwytany.

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!