Wólka Rokicka: Ciągnik zmiażdżył radnego Roberta Piętkę. Rekonstrukcja zdarzeń

i

Autor: PSP Lubartów, arch. prywatne/Facebook/ rekontr. Mucha Wypadek w Wólce Rokickiej. Ciągnik przygniótł radnego Piętkę

Wólka Rokicka: Ciągnik zmiażdżył radnego Roberta Piętkę. Rekonstrukcja zdarzeń

2021-06-22 13:23

Radny zginął pod ciągnikiem – koszmarny wypadek w Wólce Rokickiej (pow. lubartowski) na Lubelszczyźnie. Maszyna zmiażdżyła Roberta Piętkę (+52 l.). Ludzie nie mogą w to uwierzyć. Jak los może być tak przewrotnie zły i okrutny? 52-latek z Wólki Rokickiej na Lubelszczyźnie to wieloletni radny ziemi lubartowskiej, druh miejscowej OSP i miłośnik motoryzacji, który potrafił jeździć dosłownie wszystkim, co ma silnik. I to właśnie pod jedną z maszyn zginął… Przygniótł go ciągnik, kiedy próbował pod domem wyrwać korzeń drzewa z ziemi. Jak doszło do tej tragedii i czy można jej było uniknąć? Zobacz rekonstrukcję tragicznych zdarzeń, które doprowadziły to tego dramatu.

To prawdziwy koszmar! Ci, którzy znali Roberta Piętkę wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. W tak tragiczny sposób odszedł złoty człowiek – od lat samorządowiec, strażak ochotnik i… miłośnik motoryzacji. To jakieś podłe zrządzenie losu, że Robert zginął przygnieciony przez ciągnik, gdy pracował przy domu… Jak doszło do tej tragedii? Kliknij zdjęcie w galerii poniżej.

W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia z miejsca tragedii i opisujemy, jak doszło do tragicznego wypadku radnego Roberta Piętki w Wólce Rokickiej.

Takiego wyjazdu alarmowego druhowie z OSP KSRG Wólka Rokicka nie mogli się spodziewać. Ruszyli do domu swojego kolegi i przyjaciela, by go ratować, choć na pomoc było już za późno. Do tragedii doszło w sobotę (19 czerwca) ok. godz. 10.30. Ciągnik rolniczy przygniótł Roberta Piętkę. Wiele wskazuje na to, że 52-latek chciał wyrwać z ziemi pniak. W tym celu podczepił linę do pozostałości drzewa i ciągnika, po czym ruszył z impetem. Maszyna stanęła dęba i przewróciła się do góry kołami. Mężczyzna został przygnieciony. Na pomoc było za późno.

Wiadomość o tym tragicznym zdarzeniu wstrząsnęła lokalną społecznością. Robert Piętka był radnym gminy Lubartów od kilkunastu lat. Kiedyś jej przewodził, a w obecnej kadencji był wiceprzewodniczącym. Zawodowo był związany z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie. A po pracy? Druh lokalnej OSP i wielki pasjonat motoryzacji – zwłaszcza zabytkowych pojazdów.

W ostatniej drodze Robertowi Piętce towarzyszyć będą właśnie zabytkowe pojazdy. Więcej informacji o tragicznej śmierci radnego z Wólki Rokickiej – w galerii zdjęć poniżej.