Głodny włamywacz

Włamał się do domu. Zgłodniał, więc zrobił kawę i kanapkę. To go zgubiło!

2023-06-18 7:35

Do niecodziennej sytuacji doszło w gminie Chełm w województwie lubelskim. 57-latkę obudził hałas w kuchni, więc postanowiła sprawdzić, co się stało. Zobaczyła tam mężczyznę stojącego z nożem w ręku. Był to włamywacz, który właśnie robił sobie kanapkę. Napił się też kawy. Przed wyniesieniem robota kuchennego, czajnika i ekspresu do kawy zwyczajnie zgłodniał. To go jednak zgubiło.

Do włamania doszło w nocy ze środy na czwartek (14/15 maja 2023) w jednej z miejscowości w gminie Chełm. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamał się do domu 57-letniej kobiety! Policjanci na miejscu zastali domowników i ujętego przez nich 39-latka, mieszkańca sąsiedniej miejscowości. Okazało się, że włamywacza zgubił... głód. Postanowił zrobić sobie kawę i kanapkę. 

- Jak się okazało, w czasie snu domowników, włamywacz wyłamując drzwi wejściowe dostał się do środka domu. Sprawca zaczął plądrować pomieszczenie kuchenne. Przygotował sobie do wyniesienia robot kuchenny, czajnik elektryczny i ekspres do kawy. Zrobił sobie przy tym kawę i zapalił papierosa. W pewnej chwili poczuł głód i chciał sobie zrobić kanapkę. W takim momencie, z nożem w ręku, zastała go obudzona hałasem właścicielka domu - informuje komisarz Ewa Czyż z lubelskiej policji.

Z informacji przekazanych przez mundurowych wynika, że zatrzymany 39-latek był trzeźwy, a resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. 39-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Parada Równości idzie ulicami Warszawy
Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?