Szczepienia Lubelskie. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zgłosić? Rejestracja, skierowania

i

Autor: Pixabay/jaytaix

Szczepienia Lubelskie. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zgłosić? Rejestracja, skierowania

2021-01-15 12:34

Szczepienia Lubelskie. Szczepionka na koronawirusa nie tylko dla medyków, ale też dla seniorów, a później dla kolejnych osób. Starsi mieszkańcy regionu mogą już umawiać się na konkretne terminy, a młodsi – mogą zgłosić chęć zaszczepienia się „na przyszłość”, gdy przyjdzie ich kolej. Jak wygląda harmonogram szczepień na COVID-19 na Lubelszczyźnie? Jak się zgłosić?

Szczepienia Lubelskie. Ruszyła akcja szczepień dla kolejnych grup społecznych. Już nie tylko medycy mogą przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, ale też seniorzy, a później kolejne osoby. Jak wygląda harmonogram szczepień? Co trzeba zrobić, jeśli chcemy zaszczepić się na koronawirusa na Lubelszczyźnie? Gdzie się zgłosić? Jak wygląda rejestracja na szczepienia? Kto i kiedy otrzyma skierowanie na szczepienie?

Ruszyła rejestracja seniorów na szczepienia na COVID-19. Od 15 stycznia osoby powyżej 80. roku życia mogą się zgłosić (przez internet lub telefonicznie) i umówić się na konkretny termin szczepienia. Od 22 stycznia taką możliwość będą miały osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Zobacz też: ARKTYCZNY MRÓZ w Lublinie! Przed nami EKSTREMALNIE ZIMNE dni [PROGNOZA]

Co z ludźmi, którzy nie skończyli jeszcze siedemdziesiątki? Osoby w wieku 18-69 lat mogą się zgłosić na szczepienie. Nie poznamy jeszcze dokładnego terminu zabiegu, ale będziemy już „zapisani” w kolejkę. Gdy ruszą szczepienia dla „naszej” grupy, otrzymamy wiadomość mailową i e-skierowanie na zabieg.

Szczepienia Lubelskie. Seniorzy powyżej 80. roku życia

Osoby, które skończyły 80 lat mogą rejestrować się na szczepienia przeciwko koronawirusowi od 15 stycznia. Seniorzy mogą wybrać konkretny punkt szczepień, datę i godzinę. Jak to zrobić? Dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię: 989 albo przez internet na pacjent.gov.pl. Trzecia opcja to kontakt bezpośrednio z punktem szczepień.

Szczepienia Lubelskie. Seniorzy powyżej 70. roku życia

Osoby powyżej 70. roku życia będą mogły skorzystać z takiej samej procedury jak seniorzy po osiemdziesiątce, ale dopiero od 22 stycznia. Rejestracja będzie wyglądała tak samo jak w przypadku starszych osób: od razu umówimy konkretny termin szczepienia, korzystając z tych samych trzech możliwości: infolinia, internet albo kontakt z punktem szczepień.

Ruszyły szczepienia w SPSK4 w Lublinie

Szczepienia Lubelskie. Osoby w wieku 18-69 lat

Osoby, które nie skończyły jeszcze siedemdziesiątki, nie rejestrują się, a jedynie zgłaszają na szczepienie przeciwko COVID-19. Podstawowa różnica polega na tym, że „młodsi” mieszkańcy Lubelszczyzny nie mogą jeszcze umówić się na konkretny termin szczepienia – zgłaszają jedynie chęć przyjęcia szczepionki, gdy przyjdzie „ich kolej”, a więc w kolejnych miesiącach.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

Jak wygląda procedura zgłoszenia na badania (dla osób w wieku 18-69 lat)? Na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl trzeba wypełnić formularz (imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu), a później potwierdzić swoje głoszenie (otrzymamy wiadomość mailową). Gdy ruszą szczepienia „naszej” grupy wiekowej, otrzymamy wiadomość mailową i e-skierowanie na szczepienie. Później wybierzemy termin i miejsce – tak, jak po 15 stycznia robią to seniorzy.