ARKTYCZNY MRÓZ w Lublinie! Przed nami EKSTREMALNIE ZIMNE dni [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay/Free-Photos

ARKTYCZNY MRÓZ w Lublinie! Przed nami EKSTREMALNIE ZIMNE dni [PROGNOZA]

2021-01-15 9:27

Arktyczny mróz zbliża się do Polski. Lada chwila będzie też na Lubelszczyźnie i w Lublinie. Przed nami ekstremalnie zimne dni i noce z temperaturami spadającymi do -20 stopni Celsjusza! Zima i śnieg w końcu do nas przyszły. Kiedy możemy spodziewać się arktycznych mrozów w Lublinie? To nie żarty – będzie ekstremalnie zimno!

Arktyczny mróz w Lublinie i na Lubelszczyźnie? Prognozy synoptyków są jednoznaczne – w najbliższych dniach (i nocach) będzie ekstremalnie zimno. Temperatury spadną do -20 stopni Celsjusza, część prognoz sugeruje, że będzie jeszcze chłodniej! Takiego mrozu nie było od dawna.

Kiedy mróz w Lublinie? Ekstremalnie zimne dni

Najbliższe dni, według prognoz synoptyków, będą ekstremalnie zimne! Zima pokazała swoje „prawdziwe” oblicze, przynosząc opady śniegu, który został z nami na dłużej, a teraz przed nami… arktyczny mróz.

Zobacz też: Strajk przedsiębiorców i akcja #otwieraMY w Lubelskiem. Lokale czynne MIMO ZAKAZU? [LISTA]

Piątek będzie zimny – na termometrach przez większość dnia zobaczymy ok. -7 stopni Celsjusza – ale to jeszcze nic, w porównaniu z tym, co czeka nas w kolejnych dniach. W sobotę rano w Lublinie i na Lubelszczyźnie -12 stopni, w dzień – ok. -5, choć lokalnie najwyższa temperatura, na jaką możemy liczyć w sobotę to -8 stopni.

Atak zimy w Polsce

Później będzie już tylko zimniej. Niedziela i poniedziałek powitają nas arktycznym mrozem. To będą ekstremalnie zimne dni – prawdopodobnie najbardziej mroźne tej zimy.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

W niedzielę rano temperatury w Lublinie i na Lubelszczyźnie spadną do -15, -16 stopni Celsjusza! Miejscami może być jeszcze zimniej, zwłaszcza przy gruncie. Nawet w samo południe temperatura nie przekroczy -13 stopni Celsjusza.

Jeśli liczycie na ciepły początek tygodnia, to niestety, musimy Was rozczarować. Poniedziałek będzie jeszcze zimniejszy niż niedziela. Rano termometry pokażą nawet -18, -19 stopni Celsjusza. W dzień, podobnie jak w niedzielę, maksimum, na jakie możemy liczyć to -13 stopni.

Kiedy ocieplenie i „lekka zima”, do jakiej przywykliśmy przez ostatnie tygodnie? Po poniedziałku temperatury zaczną powoli piąć się w górę. Około czwartku na Lubelszczyźnie i w Lublinie słupki termometrów przekroczą granicę zera i zaczną plasować się na dodatniej stronie skali temperatury. Prognozy średnioterminowe wskazują, że może nie będzie bardzo ciepło, ale temperatury na poziomie ok. 2-3 st. Celsjusza utrzymają się do końca przyszłego tygodnia.