Strajk przedsiębiorców i akcja #otwieraMY w Lubelskiem. Lokale czynne MIMO ZAKAZU? [LISTA]

i

Autor: Pixabay/Engin_Akyurt

Strajk przedsiębiorców i akcja #otwieraMY w Lubelskiem. Lokale czynne MIMO ZAKAZU? [LISTA]

2021-01-18 10:09

Albo zaczniemy pracować, albo upadniemy – mówią właściciele firm i lokali, które otwierają się mimo obostrzeń. Tym samym wpisują się w strajk przedsiębiorców i akcję #otwieraMY. Pod tymi hasłami restauratorzy i inne firmy chcą walczyć o zniesienie obostrzeń, które zabijają biznes. Strajk przedsiębiorców i #otwieraMY pojawiają się także w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Niektóre lokale są czynne mimo zakazu.

Nie ma jednego „sztandaru”, pod którym się gromadzą. Jedni mówią o strajku przedsiębiorców, inni o akcji #otwieraMY, a jeszcze inni bez żadnych haseł przyznają, że muszą zacząć zarabiać, bo inaczej zbankrutują. Takich przykładów nie brakuje także na Lubelszczyźnie.

W sieci powstała nawet specjalna mapa, pokazująca otwarte firmy czy restauracje. #otwieraMY – INTERAKTYWNA MAPA WOLNEGO BIZNESU wskazywała początkowo dwa miejsca na Lubelszczyźnie: kawiarnię Kawałeczek w Lublinie i Laser Factory w Zamościu. Wkrótce w ich ślady poszły inne firmy.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

Kawałeczek przy Al. Racławickich w centrum Lublina kusi pyszną kawą, aromatyczną herbatą, słodkościami i… stolikami wynajmowanymi na godziny. Oferta jest skierowana do osób szukających miejsca do pracy zdalnej, ale – jak deklaruje kawiarnia – sprawdzi się też w przypadku plotek ze znajomymi.

Macie dość siedzenia w domu? Chcecie w spokoju zebrać myśli, wyjść na randkę lub pogadać z najlepszą koleżanką o tylu ważnych sprawach?! Bardzo proszę! Wynajmijcie stolik na godziny już za 1 zł – zachęca załoga Kawałeczka na Facebooku.

Zobacz też: Zamość: Centrum rozrywki otwarte MIMO zakazu rządu. "Nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność"

Centrum rozrywki Laser Factory z Zamościa też działa mimo obostrzeń. – Nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na pomoc państwa. Przez okres pandemii nie zwolniliśmy ani jednego pracownika, nie otrzymaliśmy również ani złotówki z tarcz antykryzysowych – ogłosili właściciele zamojskiego lokalu. I otworzyli swoje drzwi dla klientów. Jak sami deklarują – z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

Ośrodek Narciarski Chrzanów - Narciarski Raj u Rzetelskiego w Chrzanowie „otworzył się” na miłośników białego szaleństwa. Chętnych nie brakowało. Wypożyczalni sprzętu nie ma, ale jest… komis ze sprzętem używanym, który należy przetestować na stoku przed zakupem. Cena czasu testu jest zbliżona do ceny wypożyczenia – deklarują przedstawiciele ośrodka.

Zobacz też: Ulepił BAŁWANA-GIGANTA. Ma sześć metrów! „Następny będzie wyższy” [WIDEO, ZDJĘCIA]

Stacja Narciarska Kazimierz (Dolny) też ogłosiła otwarcie – od wtorku, 19 stycznia. – Od tego dnia będzie możliwość uczestnictwa w edukacyjnych zajęciach sportowych dla dzieci i dorosłych. We wtorek otwieramy gastronomię ze sprzedażą wyłącznie na wynos – ogłosili w sieci właściciele stacji.

Z kolei klub sztuk walki i siłownia K1 Fighting Center ogłosił, że… został członkiem Polskiego Związku Przeciągania Liny. – Wznawiamy działalność klubu – ogłosili w sieci jego przedstawiciele.

Sedno Sprawy - Krzysztof Sobolewski