Ulepił BAŁWANA-GIGANTA. Ma sześć metrów! „Następny będzie wyższy” [WIDEO, ZDJĘCIA]

i

Autor: Mariusz Mucha/Bartłomiej Wójtowicz

Ulepił BAŁWANA-GIGANTA. Ma sześć metrów! „Następny będzie wyższy” [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-01-15 14:27

Nie tylko mali chłopcy lubią lepić bałwany – uznał Bartłomiej Wójtowicz (24 l.), rolnik ze wsi Puszno Skokowskie pod Opolem Lubelskim. A że mężczyzna z niego rosły, to i bałwan musiał być odpowiedni! Ten ulepiony na Lubelszczyźnie ma sześć metrów wysokości! – I to nie jest moje ostatnie słowo, czekam tylko na śnieg – zapewnia pan Bartek. Zobacz, jak powstawał bałwan-gigant!

Kiedy kilka dni temu spadł śnieg, pan Bartek nie namyślał się długo. – Zobaczyłem rano białe podwórko i pomyślałem, że warto będzie przypomnieć sobie młode lata – opowiada. Od razu wiedział, że nie będzie to zwykły bałwanek. – Chciałem zrobić wielkiego bałwana.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce

Jak sobie postanowił, tak zrobił. Wójtowicz prowadzi nowoczesne gospodarstwo rolne i potrzebnego sprzętu mu nie brakuje.

Najpierw zdobył budulec, odśnieżając podwórko i drogę za domem – biały puch zebrał z ponad 1200 metrów kwadratowych powierzchni. Gdy już miał wielką białą pryzmę, wziął się za lepienie. Za pomocą łyżki sprzętu formował kule i ustawiał je wózkiem widłowym jedna na drugą. Wspólnie z siostrą nadali mu „bałwanie kształty”.

– Mieliśmy ponad cztery godziny zabawy – cieszy się rolnik. Już kiedy lepili bałwana, przed posesją zaczęły zatrzymywać się samochody ciekawych wielkiego bałwana ludzi. Robili sobie zdjęcia.

Zobacz też: ARKTYCZNY MRÓZ w Lublinie! Przed nami EKSTREMALNIE ZIMNE dni [PROGNOZA]

Pan Bartłomiej zapewnia, że to nie jest jego ostatnie słowo. Już ten, który stoi mógł być wyższy, ale zabrakło im śniegu. – Następny będzie o dwa metry wyższy. Dostanie dodatkową kulę – planuje. To będzie dopiero bałwanisko!

Oczywiście Super Express to pokaże!