Zamość: Centrum rozrywki otwarte MIMO zakazu PiS. Nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność

i

Autor: Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu Zamość: Centrum rozrywki otwarte MIMO zakazu PiS. "Nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność"

Zamość: Centrum rozrywki otwarte MIMO zakazu rządu. "Nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność"

2021-01-05 22:16

Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa sprawiają, że wiele biznesów znalazło się na skraju upadku. Coraz trudniejsza sytuacja doprowadziła niektórych przedsiębiorców do trudnej decyzji otwarcia lokali mimo wciąż obowiązujących zakazów. Do tego grona dołączył jeden z parków rozrywki w Zamościu, który ma wznowić działalność od środy, 6 stycznia. - Po długich namysłach, rozmowach z radcami prawnymi, adwokatami, nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na pomoc państwa - ratujemy się sami! Przez okres pandemii nie zwolniliśmy ani jednego pracownika, nie otrzymaliśmy również ani złotówki z tarcz antykryzysowych - podkreślają właściciele.

W ostatnich dniach głośno było o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu w sprawie fryzjera z tego miasta, który prowadził działalność mimo lockdownu. Nałożono na niego karę administracyjną w kwocie 10 tys. zł, która została uchylona przez wyżej wspomniany sąd. To orzeczenie zachęciło innych przedsiębiorców do ignorowania zakazu działalności, który sprawił, że widmo bankructwa zajrzało w oczy wielu właścicieli biznesów w całej Polsce. Tym razem jedno z zamojskich centrów rozrywki zapowiedziało, że od 6 stycznia otworzy lokal niezależnie od obostrzeń.

- Po długich namysłach, rozmowach z radcami prawnymi, adwokatami, nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na pomoc państwa - ratujemy się sami! Przez okres pandemii nie zwolniliśmy ani jednego pracownika, nie otrzymaliśmy również ani złotówki z tarcz antykryzysowych (odmowa) - informują właściciele.

Właściciele lokalu zapewniają, że centrum rozrywki będzie otwarte w myśl obowiązujących w Polsce przepisów. Szefostwo apeluje jednocześnie do klientów, by ci pozostali w domu, jeśli wykazują objawy jakiejkolwiek choroby zakaźnej.

CZYTAJ: ZBRODNIA w lesie pod Chełmem. BIŁ i GWAŁCIŁ 18-latkę na oczach swojej matki?!

Najbardziej trafione przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego - krach na giełdzie i tragedia na Śląsku