Stara Wieś: Konar uderzył go w głowę. 79-latek nie żyje. Koszmar w lesie

i

Autor: KWP Lublin Stara Wieś: Konar uderzył go w głowę. 79-latek nie żyje. Koszmar w lesie

Stara Wieś: Konar uderzył go w głowę. 79-latek nie żyje. Koszmar w lesie

2022-03-21 10:42

Koszmarny wypadek w lesie w Starej Wsi na Lubelszczyźnie. To kolejna tragedia w ostatnim czasie podczas wycinki drzew. W sobotę spadający konar uderzył w głowę 79-letniego mężczyznę – zginął na miejscu. Okoliczności tragedii wyjaśnia teraz policja i prokuratura.

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew w lesie w okolicach miejscowości Stara Wieś (pow. radzyński) na Lubelszczyźnie. Starszy mężczyzna nie przeżył. Zginął na miejscu, podczas porządkowania leśnej działki… Okoliczności tragedii, do jakiej doszło w sobotnie (19.03) popołudnie, bada teraz policja i prokuratura.

79-letni mieszkaniec gminy Borki wspólnie ze swoim 55-letnim znajomym prowadził prace przy wycince drzew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ścięte przez 55-latka drzewo upadając, uderzyło 79-latka w głowę. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu – informuje asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Sedno Sprawy - Marcin Przydacz

Niestety, na jakąkolwiek pomoc było za późno. 79-latek zginął. Okoliczności tej tragedii bada teraz policja i prokuratura. Śledczy będą odtwarzać wydarzenia, jakie miały miejsce przed fatalnym wypadkiem, sprawdzą legalność wycinki i czy podczas porządkowania działki ktokolwiek pomyślał o bezpieczeństwie…

Decyzją prokuratora ciało 79-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Szczegóły i okoliczności wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratury – informuje Mucha.

Niestety, takich tragicznych zdarzeń jest więcej. W poniedziałek (14.03) przed południem (po godz. 11.00) w Nowinach (pow. świdnicki) pod Lublinem drzewo przygniotło 29-latka. Młody mężczyzna trafił do szpitala. Podobne zdarzenia często kończą się śmiercią człowieka. Tak było w styczniu w Maszkach, gdzie zginął 46-latek czy w lipcu w Pawłówce, gdzie zginął 40-letni mężczyzna.

Sonda
Czy podczas takich prac przestrzega się zasad bezpieczeństwa?