Lublin: Wyłudzili fortunę od emerytów. Niewyobrażalne pieniądze! Udawali… policjantów

i

Autor: KWP Lublin; mta Lublin: Wyłudzili fortunę od emerytów. Niewyobrażalne pieniądze! Udawali… policjantów

Lublin: Wyłudzili fortunę od emerytów. Niewyobrażalne pieniądze! Udawali policjantów

2022-03-18 13:55

Fałszywi policjanci wyłudzili fortunę od emerytów z Lublina. To niewyobrażalne pieniądze – w sumie ponad 600 tys. złotych! Podawali się za funkcjonariuszy, a seniorom wmawiali, że ich bliscy mają kłopoty. Opowieść znana, ale… skuteczna. Zresztą dwaj zatrzymani „policjanci” na cel wzięli nie tylko emerytów w Lublinie. Wpadli na Kujawach. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie – bagatela – 120 tys. złotych.

Policjanci (ci prawdziwi) z Lublina podejrzewają, że 29- i 34-latek brali udział w niejednym oszustwie. Podawali się za funkcjonariuszy i grabili w ten sposób majątki ufnych seniorów. – Wyłudzili od emerytów z Lublina łącznie ponad 600 tysięcy złotych. Seniorzy uwierzyli, że członkowie, ich rodziny mieli wypadki samochodowe – informuje policja. Co czeka fałszywych mundurowych, którzy za kradzione pieniądze żyli jak królowie?

Lista poszkodowanych, oszukanych mieszkańców Lublina, jest niestety długa. Tylko w ciągu ostatnich tygodni zatrzymani „policjanci” zdołali okraść kilka osób. – 67-latka straciła 400 tysięcy złotych. Kolejna z mieszkanek miasta prawie 200 tysięcy złotych, a 76-latka ponad 25 tysięcy złotych – wylicza kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zapewne to niejedyni oszukani i najpewniej też 29- i 34-latek nie działali sami. Sprawa może więc mieć charakter rozwojowy. W tych już znany przypadkach schemat działania był wręcz „książkowy”, taki, przed jakim wciąż i wciąż przestrzegają prawdziwi policjanci. Przestępcy dzwonili do seniorów, przedstawiali się jako funkcjonariusze i opowiadali, że bliscy emerytki spowodowali poważne wypadki drogowe i potrzebne są pieniądze dla ofiar tych zdarzeń… Seniorzy, niewiele myśląc, pakowali wszystko, co mieli. A, jak się okazuje, niektórzy mieli niemało.

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Putin jest zdemoralizowany. Marzenie o wielkiej Rosji zawsze go podniecało

Prawdziwi policjanci zagięli parol na naciągaczy. Sprawą zajęła się specjalna komórka powołana do ścigania sprawców takich przestępstw.

Funkcjonariusze sprawdzili pozostawione przez sprawców ślady i ustalili dwóch mężczyzn, którzy brali udział w tych przestępstwach. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego zostali zatrzymani na Kujawach. Sprawcy wpadli bezpośrednio po dokonaniu innych oszustw. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze odnaleźli ponad 15 tysięcy złotych. Drugi z zatrzymanych miał przy sobie 120 tysięcy złotych i złotą biżuterię – relacjonuje Gołębiowski.

29- i 34-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do Lublina. Z okradania emerytów zrobili sobie stałe źródło dochodu! Obaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty udziału w oszustwie. – 29-latek odpowie za przestępstwo na blisko 200 tysięcy złotych, a starszy z mężczyzn za dwa oszustwa na kwotę ponad 400 tysięcy złotych – informuje policja.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani i najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami. Tam poczekają na proces przed sądem. Za oszustwo w stosunku do mienia znacznej wartości grozi im kara 10 lat więzienia.

Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?