Lublin: Dwaj bracia w kałuży krwi. 48-latkowi grozi dożywocie

i

Autor: KWP Lublin; mta Lublin: Dwaj bracia w kałuży krwi. 48-latkowi grozi dożywocie

Lublin: Dwaj bracia w kałuży krwi. 48-latkowi grozi dożywocie

2022-03-18 8:41

Lublin. Makabryczny finał rodzinnego konfliktu, który tlił się latami, aż w końcu doszło do tragedii… Gdy na miejscu pojawili się policjanci, zastali dwóch braci w kałuży krwi. Jeden z nich był poważnie ranny, drugi przed chwilą trzymał w ręku nóż, dźgając brata na oślep. 48-latkowi grozi dożywocie. O co poszło? Jaki był motyw bratobójczej walki, która omal nie doprowadziła do śmierci?

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, a codzienność nie zawsze jest tak różowa… W tym przypadku konflikt między braćmi tlił się od dawna i w końcu doprowadził do tragedii. Do krwawej, bratobójczej walki doszło w poniedziałkowy (14.03) wieczór w Lublinie. Miejscem zbrodni był dom 46- i 48-latka. Bracia mieszkali na dwóch różnych piętrach, jeden na górze, drugi na dole.

46-latek przyszedł do swojego brata z pretensjami – opisuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Podczas zaistniałej szarpaniny 48-latek chwycił za nóż kuchenny i kilkukrotnie ugodził nim młodszego brata. Mężczyzna w wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń - dodawał.

Gen. Koziej: Putin nie jest wariatem. Mówi też, jak go pokonać

Wezwani na miejsce policjanci zastali dwóch zakrwawionych braci, ale krew należała do 46-letniego mężczyzny. Został poważnie ranny i trafił do szpitala. Jego starszy brat z kolei – do policyjnego aresztu. Sąd zadecydował, że nożownik najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami i to tam poczeka na proces. Co wprawiło do w taką furię? Śledczy ustalają szczegóły braterskiego konfliktu.

Powodem awantury były prawdopodobnie kwestie związane z opłatą rachunków. Mężczyźni od pewnego czasu byli skonfliktowani i często dochodziło między nimi do różnych nieporozumień – informuje Gołębiowski.

Starszemu z braci grozi teraz nawet dożywocie. Śledczy Prokuratury Rejonowej w Lublinie postawili mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Sonda
Jaką karę powinien ponieść 48-latek, jeśli jest winny?