Tragiczna śmierć rowerzysty. Sprawca uciekł! Wpadł na drugim końcu Polski

i

Autor: KWP Lublin Tragiczna śmierć rowerzysty. Sprawca uciekł! Wpadł na drugim końcu Polski

Tragiczna śmierć rowerzysty. Sprawca uciekł! Wpadł na drugim końcu Polski

2022-03-17 16:08

Moszczanka. Rowerzysta zginął w środku nocy. Kierowca uciekł, zostawiając 63-latka na pastwę losu. Sprawca tragicznego wypadku nie uniknie jednak sprawiedliwości i odpowie za śmierć rowerzysty w Moszczance. 67-letni Ormianin z Sosnowca uciekł, ale został już zatrzymany.

Moszczanka. Tragiczna śmierć rowerzysty, który zginął w środku nocy, domaga się sprawiedliwości i wyjaśnienia. Policjanci nie zamierzali odpuścić i następnego dnia po wtorkowej (15.03) tragedii zatrzymali jej sprawcę – na drugim końcu Polski.

Do wypadku w Moszczance doszło na DK48.Kierujący rowerem został potrącony przez nieznany pojazd. Sprawca wypadku nie udzielił poszkodowanemu pomocy, tylko odjechał z miejsca. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, życia 63-letniego cyklisty nie udało się uratować – informuje st asp. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Zobacz także: Białe róże na pogrzebie zamordowanych dzieci w Płocku. "Chłopcom odebrano życie, ale nie wieczną pamięć" [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

Mundurowi prosili o pomoc świadków, rozmawiali z każdym, kto mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy, przeglądali nagrania z monitoringu… W końcu wpadli na trop i to taki, który okazał się bardzo słuszny. Funkcjonariusze podejrzewali, że w rowerzystę wjechał samochód marki Peugeot Boxer.

Przeczytaj: Kierująca mercedesem huknęła w 85-latka. Zdecydowana reakcja Zbigniewa Ziobry

gen. Stanisław Koziej: Trzeba zamknąć niebo nad zachodnią Ukrainą [Super Raport]

W środę przy udziale policjantów z komendy w Dąbrowie Górniczej, został zatrzymany 67-letni mieszkaniec Sosnowca narodowości ormiańskiej, który miał kierować tym pojazdem w chwili zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli samochód z widocznymi uszkodzeniami, którym poruszał się sprawca wypadku – informuje Marchlak.

Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty. Jak informuje policja, 67-letni Ormianin był już w przeszłości notowany za inne przestępstwa. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jaką karę powinien ponieść sprawca tego wypadku?