Nowiny: Drzewo przygniotło 29-latka. Makabryczny wypadek pod Lublinem

i

Autor: KWP Lublin Nowiny: Drzewo przygniotło 29-latka. Makabryczny wypadek pod Lublinem

Nowiny: Drzewo przygniotło 29-latka. Makabryczny wypadek pod Lublinem

2022-03-16 8:42

Dramatyczny wypadek podczas wycinki w lesie pod Lublinem. W Nowinach 29-letni mężczyzna został przygnieciony przez drzewo. Jego kolega ruszył na ratunek i wezwał pomoc. – 29-latek z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala – informuje policja. Śledczy wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia.

Fatalny wypadek w gminie Piaski (pow. świdnicki) pod Lublinem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.03) przed południem (po godz. 11.00) w Nowinach. Młody mężczyzna został przygnieciony przez upadające drzewo. Na pomoc ruszyły służby ratunkowe, nieopodal lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Co tam się stało?

Świdnicki dyżurny otrzymał informację o wypadku podczas wycinki drzew w lesie w miejscowości Nowiny. Jak ustalili policjanci, 29-letni mieszkaniec gminy Piaski został przygnieciony przez drzewo. Na pomoc ruszył mu kolega, który uwolnił go oraz wezwał pogotowie – relacjonuje st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

29-latek na pokładzie śmigłowca LPR trafił do szpitala. Śledztwo w sprawie dramatycznego wypadku prowadzi teraz policja i prokuratura. Jak i dlaczego doszło do tego wypadku? Podobne zdarzenia często kończą się jeszcze gorzej – śmiercią człowieka! Tak było w styczniu w Maszkach, gdzie zginął 46-latek czy w lipcu w Pawłówce, gdzie zginął 40-letni mężczyzna.

Express Biedrzyckiej - Andrij Deszczyca: Będziemy bronić się do końca! Walczymy za wolność naszą i waszą

Policja nie tylko wyjaśnia okoliczności dramatycznego wypadku w miejscowości Nowiny (gm. Piaski) pod Lublinem, ale też apeluje o ostrożność podczas prac związanych z wycinką drzew. Tego typu prace – zwłaszcza te nielegalne, prowadzone przez osoby nieposiadające umiejętności – mogą łatwo doprowadzić do tragedii.

Sonda
Czy podczas takich prac przestrzega się zasad bezpieczeństwa?