QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzian na 1 września. To wie nawet dziecko

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Victoria_Borodinova QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzian na 1 września. To wie nawet dziecko

Sprawdź się!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Te pytania pokonają niejedną osobę! Szkolny sprawdzian z geografii

2022-09-01 12:30

QUIZ. Początek nowego roku szkolnego, pierwszy dzwonek i… od razu sprawdzian? W szkole na szczęście aż tak źle nie jest, ale warto być przygotowanym. Stąd – kibicując uczniom, którzy 1 września ruszyli do szkół – od razu sprawdzamy powszechną wiedzę ze szkoły! Takie rzeczy wie nawet dziecko. A Ty? Rozwiąż czwartkowy test z geografii!

Przed Tobą 15 pytań o różnym stopniu trudności. Jedne są dziecinnie proste, z odpowiedziami tak łatwymi, że aż wywołującymi uśmiech. Inne jednak – zwłaszcza te ostatnie – mogą sprawić, że wiele osób poważnie się zastanowi i zmarszczy czoło, szukając prawidłowego rozwiązania.

Zdobędziesz komplet punktów? Spraw, aby Twój nauczyciel geografii mógł być z Ciebie dumny! Rozwiąż nasz quiz: Czwartkowy test z geografii. Sprawdzian na 1 września!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzian na 1 września. To wie nawet dziecko

Pytanie 1 z 15
W Polsce góry są na…?

1 września to początek nowego roku szkolnego dla tysięcy dzieci w całej Polsce. Już wkrótce znów zasiądą do szkolnych ławek, a niedługo zmierzą się z pierwszymi pracami domowymi, kartkówkami, sprawdzianami – także z geografii. A Ty? Ile pamiętasz ze szkoły? Byłeś orłem z geografii czy wolałeś inne przedmioty? Sprawdź swoją wiedzę. Być może nauka nie poszła w las i wciąż wszystko pamiętasz?

Jakie są najwyższe szczyty? Które miasta są największe? O co chodziło z równoleżnikami i równikami? Ile jest województw i co oznaczały kolory na mapie? Sprawdź, co pamiętasz z geografii. Rozwiąż nasz quiz: Czwartkowy test z geografii. Sprawdzian na 1 września. To wie nawet dziecko!

Lubisz quizy? Sprawdź swoją wiedzę!

QUIZ. Co to za lekarz? Kosmiczne nazwy specjalizacji. Rozszyfrujesz je?

QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test językowy

Jak przygotować się na nowy rok szkolny? Ja Wam Pokażę w VOX FM