QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Paul_Stachowiak QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test!

2022-05-10 11:00

Czy polskie słowa mogą być trudniejsze i mniej znane niż zagraniczne i brzmiące zupełnie obco? Okazuje się, że tak! Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy wiesz, co znaczą te wyrazy! Podołają tylko najlepsi i tylko oni zdobędą komplet punktów. Spróbujesz? Rozwiąż nasz test o wyrazach obcych albo „obco-brzmiących”.

Sprawdź, czy dla Ciebie także polskie słowa są trudniejsze niż zagraniczne! Rozwiąż nasz quiz na SE.pl. Podołają tylko najlepsi i tylko nieliczni zdobędą komplet punktów. A Ty? Spróbujesz?

Polacy coraz chętniej uczą się języków obcych: znamy ich coraz więcej i na coraz lepszym poziomie. A co z językiem polskim, naszym ojczystym? Tu wciąż wiele osób popełnia błędy, a części słów nie zna lub nie rozumie ich prawdziwego zdarzenia. A Ty? Rozwiąż nasz test o wyrazach obcych w języku polskim poniżej i pochwal się wynikiem w komentarzu!

Rozwiąż quiz: Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?

Dziś pytamy o trudne wyrazy z języka polskiego, które często brzmią obco, a dla niektórych zupełnie niezrozumiale. To nieprawda, że polskiego uczymy się tylko w szkole. Przez całe życie możemy np. rozwijać nasz zasób słownictwa i poznawać znaczenie kolejnych wyrazów. Dzięki temu unikniemy błędów, nieporozumień, będziemy bardziej elokwentni i… poćwiczymy naszą pamięć i pracę mózgu. Gotowi na taką gimnastykę szarych komórek?

Każdy z nas wie (choć może czasem o tym zapomina), że mówi się „wziąć”, a nie „wziąść”, a wyrażenie „w każdym bądź razie” lepiej usunąć z naszego osobistego słownika (podpowiadamy: „w każdym razie” albo „bądź co bądź”). Polski język nie jest łatwy. Niektórzy mylą czasem „bynajmniej” z „przynajmniej” i tak dalej. My dziś pytamy jednak o znacznie trudniejsze słowa. Co oznaczają te wyrazy? Jak je rozszyfrować? W quizie „Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne” zadajemy pytanie i dajemy trzy możliwe odpowiedzi. Tylko jedna z nich jest prawidłowa. Która? Musisz wybrać sam albo zdać się na ślepy los – masz 33 proc. szansy na trafienie.

Lubisz quizy, testy i łamigłówki? Sprawdź też te propozycje i sprawdź się razem z nami!

QUIZ. "Być albo nie być", czyli najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test

QUIZ. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów?

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 6.05.2022