QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

i

Autor: Unsplash/Kinga Cichewicz QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

QUIZ. "Być albo nie być", czyli najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

2022-01-19 4:00

Quiz na SE.pl. Czyje to słowa? Kto to powiedział? Dziś pytamy o najsłynniejsze cytaty na świecie. Kto jest ich autorem? Wstyd nie znać tych zdań i najsłynniejszych cytatów. Wiesz, kto za nimi stoi? Sprawdź się i rozwiąż quiz! Najsłynniejsze cytaty nie mają przed Tobą tajemnic? Dla wielu osób ten quiz to prawdziwe wyzwanie i mogą tylko pomarzyć o komplecie punktów. A Ty?

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać! Czyje to słowa? Starożytnych filozofów? Najsłynniejszych pisarzy i wykreowanych przez nich bohaterów literackich? A może mówili tak święci, politycy albo… gwiazdy? Dziś przypominamy kilkanaście najsłynniejszych cytatów na świecie i pytamy: kto to powiedział? Kto jest autorem tych słów?

Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż QUIZ: Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?

Oto najsłynniejsze cytaty na świecie! Wiele z nich ma za sobą setki, jeśli nie tysiące lat historii! Dotyczą uniwersalnych prawd szczęśliwego życia, miłości, przyjaźni… Są też znacznie nowsze zdania – stworzone np. przez pisarzy i opowiedziane przez ich bohaterów literackich, np. Małego Księcia, którego zna przecież każdy z nas. Tak samo jak każdy słyszał choć raz każdy z tych cytatów i słynnych zdań, sentencji, mądrości, przysłów. Wiesz, kto jest ich autorem? Rozwiąż QUIZ: Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Jeśli lubisz quizy, testy wiedzy i łamigłówki, to pamiętaj, że te pojawiają się codziennie na SE.pl. Zobacz!

QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów?

QUIZ. Największe książkowe BESTSELLERY. Pamiętasz, kto je napisał? To prawdziwe WYZWANIE!

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

i

Autor: Unsplash/Kinga Cichewicz QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

„Być albo nie być – oto jest pytanie”; „Nic co ludzkie, nie jest mi obce”… Znasz te słynne sentencje i zdania? Chyba każdy je kiedyś słyszał. Pamiętasz, kto je stworzył? W naszym quizie są pytania znacznie łatwiejsze niż te, ale też bardzo trudne, które mogą być wyzwaniem dla niejednego geniusza. Wiele osób odpadnie w połowie quizu! Tylko najlepsi wytrwają do końca, a mistrzowie, może zdobędą komplet punktów. A Tobie, jak pójdzie?

Pamiętaj, że quiz to forma intelektualnej rozrywki i zabawy. Ćwiczy pamięć i szare komórki, ale to tylko zabawa – wynik nie jest więc najważniejszy. Jeśli jednak masz się czym pochwalić – możesz udostępnić ten quiz znajomym i napisać, ile punktów zdobyłeś. Powodzenia!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.01.2022