Uczniowie wrócili do szkoły

Przewodów. Dzieci wróciły do szkoły. Zajęcia rozpoczną od spotkania z psychologami

2022-11-17 8:03

W szkole w Przewodowie w czwartek (17 listopada 2022) rano pojawiła się większość dzieci. Jak przekazuje dyrektorka Ewa Byra, zajęcia rozpoczną się od spotkania z psychologami. Jeśli zajdzie potrzeba, zostanie sprowadzony psychotraumatolog z Zamościa.

Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Ewa Byra przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w czwartek (17 listopada 2022) do szkoły wróciła większość uczniów. Zajęcia rozpoczną od spotkania z psychologami. W czwartek rano do szkoły w Przewodowie wróciła większość dzieci. Jak podała dyrekcja placówki, na godz. 7:30 w szkole było 55 dzieciDo szkoły w Przewodowie uczęszcza 71 uczniów, w tym 15 dzieci do oddziału przedszkolnego.

- Dzisiaj miejscowe dzieci przyszły do szkoły, a pozostałe zostały dowiezione. Cieszymy się, że możemy rozpocząć dzisiaj zajęcia wspomagające uczniów - powiedziała Ewa Byra.

Poinformowała, że jeśli nauczyciele zaobserwują taką potrzebę, to zaprosi do szkoły psychotraumatologa z Zamościa.

- Ale myślę, że uporamy się z tym własnymi siłami - dodała.

Przewodów. Zajęcia szkolne rozpoczną się od spotkania z psychologami

Zajęcia uczniowie rozpoczną od spotkania z psychologami z poradni.

- A później będziemy wracać sukcesywnie do właściwych zajęć dydaktycznych zgodnie z rozkładem – dodała.

Odpowiadając na pytanie Polskiej Agencji Prasowej o atmosferę w szkole odpowiedziała, że jest naturalna.

- Jest jak w szkole. Dzieci rozmawiają między sobą i z nami. Będziemy dużo rozmawiać, damy się dzieciom wypowiedzieć, bo to jest najistotniejsze w tej sytuacji - przyznała.

Jak podała starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, od wtorku w Przewodowie są specjaliści z poradni i służą pomocą uczniom i nauczycielom szkoły, rodzinom ofiar i pozostałym mieszkańcom.

Przypomnijmy, we wtorek we wsi Przewodów (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk. W wyniku eksplozji zginęło dwóch obywateli Polski. Z tego powodu od środy w miejscowej szkole nie odbywały się lekcje. Ofiarami są Bogusław W. (62 l.) i  Bogdan C. (60 l.), mieszkańcy Przewodowa. Cała wioska pogrążona jest w wielkim smutku i strachu. Ogłoszono żałobę

Wojsko w Przewodowie. Rakieta zabiła tu dwie osoby
Sonda
Czy twoim zdaniem wydarzenie w Przewodowie wpłynie na polską gospodarkę?