Protest rolników

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Protest rolników

Protest rolników Lublin. AgroUnia zablokuje miasto! Potężne utrudnienia

2022-02-09 11:46

Protest rolników Lublin. AgroUnia blokuje centrum Lublina. Najpierw przejazd ciągników przez jedną z głównych tras w środku Lublina, a później całkowita blokada al. Tysiąclecia. Drogowy armagedon w samym sercu miasta. Potężne utrudnienia. Policja zamyka ulice i kieruje na objazdy. Protest rolników AgroUnii w Lublinie oznacza potężne korki, długie oczekiwanie i nerwy.

Protest rolników Lublin. AgroUnia zablokuje miasto! Potężne utrudnienia w ścisłym centrum. Część miasta zostanie sparaliżowana, policja zamknie ruch, który i tak nie mógłby się odbywać. Jeśli możecie, 9 lutego, między 9.00 a 14.00 omijajcie centrum Lublina. Zobacz szczegóły i aktualny przebieg protestu rolników z AgroUnii w Lublinie.

Więcej o powodach strajku rolników w Lublinie i postulatach AgroUnii przeczytasz w tym artykule: Rolnicy zablokują Lublin! Paraliż w centrum. AgroUnia strajk 9 lutego. Lista blokad

13.30 Rolnicy zakończyli protest w Lublinie. Podsumowanie

Po godz. 13.00 rolnicy zakończyli swój protest w al. Tysiąclecia w Lublinie, a ruch na tym odcinku został przywrócony. Na swoje podstawowe trasy wróciły też autobusy komunikacji miejskiej. Podsumowanie dzisiejszego protestu rolników w Lublinie, w artykule: AgroUnia protestuje w Lublinie. Sparaliżowali centrum miasta! [ZDJĘCIA].

11.45 Rolnicy blokują al. Tysiąclecia w Lublinie

Protest rolników w Lublinie trwa. Manifestanci zaparkowali traktory w al. Tysiąclecia po stronie Zamku Lubelskiego. Ulica jest nieprzejezdna w kierunku VIVO!, policja kieruje na objazdy. Rolnicy z kolei wygłaszają swoje postulaty z prowizorycznej sceny, a mieszkańców Lublina częstują jabłkami.

10.45 Protest rolników Lublin. Zablokowana al. Tysiąclecia

Rolnicy – zgodnie z zapowiedziami – przejechali alejami Tysiaclecia i Solidarności i tą samą trasą, drugą nitką, wracają w stronę Zamku Lubelskiego. Tam zatrzymają swoje traktory, całkowicie blokując trasę. Policja kieruje samochody na objazdy. Paraliż centrum Lublina spowodowany protestem rolników w al. Tysiąclecia pod Zamkiem Lubelskim może potrwać jeszcze kilka godzin.

9.45 Protest rolników Lublin: Sparaliżowane centrum miasta

Po godz. 9.00 rolnicy rozpoczęli formowanie kolumn oficjalnego protestu. Przed godz. 10.00 od strony ronda przy Makro w stronę centrum ruszyły dziesiątki ciągników, ale też samochodów osobowych i ciężarowych, oznakowanych biało-czerwonymi flagami i logotypami AgroUnii. W czasie formowania się kolumny ruch w al. Witosa i na rondzie pod Makro był utrudniony.

Około godz. 10.00 podróżowanie od strony Witosa do Tysiąclecia i dalej w stronę centrum miasta jest praktycznie niemożliwe. Utrudnienia w tym miejscu potrwają wiele godzin. Rolnicy i wspierające je osoby przejadą przez al. Tysiąclecia wszystkimi pasami, a później całkowicie zablokują trasę od Lubartowskiej do Placu Zamkowego.

Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczak: Kaczyński chciał ukręcić łeb AGROunii. Jestem dla niego zagrożeniem

Protest AgroUnii w Lublinie, w środę, 9 lutego, sparaliżuje centrum miasta! Rolnicy zaczną się zbierać około godz. 9.00 przy OBI przy al. Witosa. Następnie z ciągnikami przejadą alejami: Witosa, Tysiąclecia, przez rondo Dmowskiego i Aleją Solidarności do ronda Kuklińskiego. Na rondzie zawrócą, alejami Tysiąclecia i Solidarności dodają w okolicę dworca PKS i zatrzymają się, dosłownie. AgroUnia zapowiada, że od godz. 10.00 do 13.00 odcinek al. Tysiąclecia od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego będzie całkowicie zablokowany! Później protestujący rolnicy odjadą i zaniosą swoje postulaty do wojewody lubelskiego.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, całkowicie wstrzymany zostanie ruch pojazdów, w obrębie ulic znajdujących się na trasie przejazdu. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą lubelscy policjanci. Funkcjonariusze kierować będą mieszkańców na alternatywne trasy. Po przejściu uczestników zgromadzenia, ruch będzie sukcesywnie przywracany – zapowiada kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sonda
Czy popierasz prostesty rolników organizowane przez Agrounię?

Protest rolników Lublin. Objazdy autobusów jadących przez al. Tysiąclecia. Opóźnienia

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził objazdy dla autobusów jadących przez al. Tysiąclecia (w stronę VIVO!) w godz. ok. 10.30-13.30. Chodzi o linie nr: 1, 2, 4, 5, 6, 17, 18, 22, 23, 29, 31, 32, 34, 39, 52, 57 i 150.

– Ponadto, w związku ze zbiórką uczestników zgromadzenia w okolicy ronda im. Pilota Eugeniusza Kasprzaka (rondo przy MAKRO), a także z późniejszym przejazdem uczestników m.in. pojazdami rolniczymi al. Witosa w kierunku ronda im. Płk. Ryszarda Kuklińskiego i z powrotem w kierunku ronda im. Dmowskiego mogą występować utrudnienia i wstrzymania ruchu na ww. trasie. W przypadku zablokowania przez uczestników protestu przejazdu przez skrzyżowanie al. Tysiąclecia z ul. Lubartowską trasy objazdów ulegną zmianie – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.