Protest rolników

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Protest rolników

Rolnicy zablokują Lublin! Paraliż w centrum. AgroUnia strajk 9 lutego. Lista blokad

2022-02-09 7:08

Rolnicy zablokują Lublin. W środę (9.02) szykuje się paraliż centrum miasta. Wszystko przez strajk, który AgroUnia organizuje 9 lutego w całym kraju, także w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Zobacz listę blokad. To będzie armagedon – zwłaszcza w miastach i na najbardziej ruchliwych drogach. Rolnicze protesty mogą powodować gigantyczne utrudnienia.

Rolnicy zablokują Lublin w środę (9.02.2022). Zapowiada się paraliż jednej z głównych tras w centrum miasta. A to niejedyne miejsce, gdzie pojawią się problemy. Strajk AgroUnii 9 lutego w Lublinie i na Lubelszczyźnie będzie polegał na blokowaniu dróg i przejazdach po najważniejszych trasach. W sumie rolnicy chcą tak zwrócić uwagę na swoje postulaty w blisko 50 miejscach w kraju.

AgroUnia – strajk 9 lutego w Lublinie. Zablokują al. Tysiąclecia!

Protest AgroUnii w Lublinie, w środę, 9 lutego, sparaliżuje centrum miasta! Rolnicy zaczną się zbierać około godz. 9.00 przy OBI przy al. Witosa. Następnie z ciągnikami przejadą alejami: Witosa, Tysiąclecia, przez rondo Dmowskiego i Aleją Solidarności do ronda Kuklińskiego. Na rondzie zawrócą, alejami Tysiąclecia i Solidarności dodają w okolicę dworca PKS i zatrzymają się, dosłownie. AgroUnia zapowiada, że od godz. 10.00 do 13.00 odcinek al. Tysiąclecia od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego będzie całkowicie zablokowany! Później protestujący rolnicy odjadą i zaniosą swoje postulaty do wojewody lubelskiego.

Rolnicy z AgroUnii zablokują Lublin. Policja ostrzega!

Policja ostrzega przed potężnymi utrudnieniami w rejonie protestu AgroUnii w Lublinie i strajku 9 lutego 2022 roku. Utrudnienia mogą utrzymywać się od godz. 9.00 do 14.00, zwłaszcza w końcowej fazie protestu, gdy rolnicy całkowicie zablokują ruch na jednej z głównych tras w Lublinie!

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, całkowicie wstrzymany zostanie ruch pojazdów, w obrębie ulic znajdujących się na trasie przejazdu. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą lubelscy policjanci. Funkcjonariusze kierować będą mieszkańców na alternatywne trasy. Po przejściu uczestników zgromadzenia, ruch będzie sukcesywnie przywracany – zapowiada kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczak: Kaczyński chciał ukręcić łeb AGROunii. Jestem dla niego zagrożeniem

Lubelskie: Strajk AgroUnii 9 lutego. Blokady w Lubelskiem

Strajk AgroUnii 9 lutego w województwie lubelskim zaplanowano nie tylko w samym Lublinie, ale też w Biłgoraju i Łukowie. Tam także protesty mogą być bardzo uciążliwe dla kierowców i mieszkańców.

Biłgoraj: Strajk AgroUnii 9 lutego. Blokada ul. Jana Pawła z dwóch stron: od wjazdu z Lublina do Biłgoraja (miejsce spotkania Lotos) oraz od wjazdu od strony Tarnogrodu (ul. Tarnogrodzka – zbiórka stacja Lotos i Shell). Protest rolników AgoroUnii w Biłgoraju 9 lutego rozpocznie się o godz. 9.00.

Łuków: Strajk AgroUnii 9 lutego odbędzie się na Placu Targowym. Rolnicy zapowiadają przejazd traktorów, ale nie mówią o blokowaniu drogi. Protest AgroUnii w Łukowie 9 lutego ma się rozpocząć o godz. 9.00. O 10.30 odbędzie się tam konferencja prasowa rolniczych działaczy.

Strajk AgroUnii i protesty w Polsce 9 lutego. O co walczą rolnicy?

– Bezpieczeństwo żywnościowe kraju nie może być pozostawione na pastwę losu, na pastwę firmom, korporacjom, które dzisiaj żerują na słabości tego rządu – tłumaczył w poniedziałek w Lublinie lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak. Jego zdaniem, rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo „polski rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją”, a „to, co teraz się dzieje, zagraża bezpieczeństwu ekonomicznemu Polski”.

Tym razem protesty są organizowane w miastach, bo dotyczą nie tylko mieszkańców wsi. – Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców miast na to, że problemy rolników to także problem ludzi w mieście – przekonuje Kołodziejczak. Lider AgroUnii uważa, że mieszkańcy miast „będą musieli płacić horrendalne sumy za żywność” spowodowane inflacją i spadkiem produkcji żywności.

Sonda
Czy popierasz prostesty rolników organizowane przez Agrounię?