Nowe, gigantyczne mandaty. 23-latek zapłaci ponad trzy tysiące złotych

i

Autor: KWP Lublin Nowe, gigantyczne mandaty. 23-latek zapłaci ponad trzy tysiące złotych

Nowe, gigantyczne mandaty. 23-latek zapłaci ponad trzy tysiące złotych

2022-01-10 13:07

Kierowcy mogą łapać się za głowy i za kieszenie. Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od nieco ponad tygodnia, a w każdym mieście i regionie już posypały się gigantyczne kary – po kilka tysięcy złotych. Tyle pieniędzy można stracić w jednej chwili. I tak na przykład 23-latek z Zamościa zapłaci ponad trzy tysiące złotych za to, co zrobił. Miejcie się na baczności!

Ci, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami, nie muszą się niczego obawiać. Pytanie tylko, gdzie szukać takich kierowców…? Za to ci, którzy często i rażąco naruszają przepisy – mogą za chwilę zbankrutować. Nowe, gigantyczne mandaty dadzą ostro po kieszeni piratom drogowym. W jednej chwili kierowca może stracić nawet kilka tysięcy złotych. Tak jak młody, 23-letni kierowca z Zamościa, który właśnie stał się uboższy o ponad trzy tysiące złotych. Nowy taryfikator obowiązuje dopiero od 10 dni, ale wielu kierowców już zdążyło się przekonać, jak bardzo może być „kosztowny”.

Policjanci zapowiadali nowe zasady i wyższe kary, a teraz pokazują, że faktycznie wlepiają potężne mandaty. Być może to faktycznie skłoni innych kierowców do zdjęcia nogi z gazu? Przykładów kar opiewających na czterocyfrowe kwoty mamy na Lubelszczyźnie na pęczki. Ostatnio w Sitańcu 23-letni kierowca dostał mandat o wartości… 3200 zł. W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, a do tego wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych.

Zobacz też: Lublin w żałobie po śmierci aktorów Teatru Osterwy. Te słowa rozdzierają serce

Taryfikator za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przewiduje grzywnę w wysokości 1500 złotych, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej to kolejne 200 złotych, przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 kilometry na godzinę zagrożone jest natomiast mandatem w wysokości 1500 złotych – wylicza st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Sedno Sprawy - Radosław Fogiel

23-latek straciłby prawko za jazdę z taką prędkością, gdyby nie to, że… i tak miał cofnięte uprawnienia. Zignorowanie wcześniejszej kary to już przestępstwo zagrożone karą dwóch lat więzienia.

Wracając do nowych, wysokich mandatów. Te grożą nie tylko kierowcom samochodów, ale też… rowerzystom. Ostatnio pisaliśmy o miłośniku dwóch kółek, który straci 2,5 tys. złotych. Jechał do baru, ale już był pijany. W podobnym stanie na jednoślad wsiadł 40-latek w Dąbrowicy pod Biłgorajem. Miał prawie 2,5 promila i też „zarobił” (a właściwie stracił) 2500 zł.

Gigantyczne, nowe mandaty posypały się na Lubelszczyźnie. Jedyny sposób, by ich uniknąć to próba jazdy zgodnie z przepisami. Uważajcie na siebie!

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?