Nowe mandaty. Rowerzysta z Lubelszczyzny zapłaci 2,5 tys. złotych!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/djedj Nowe mandaty. Rowerzysta z Lubelszczyzny zapłaci 2,5 tys. złotych!

Nowe mandaty. Rowerzysta z Lubelszczyzny zapłaci 2,5 tys. złotych!

2022-01-08 9:13

Gigantyczne kary dla piratów drogowych wywołują niemałe emocje od 1 stycznia. Nowe mandaty to postrach nie tylko kierowców samochodów, ale też… rowerzystów. Przekonał się o tym 58-letni cyklista z Lubelszczyzny. Mężczyzna zatrzymany w Komarówce Podlaskiej zapłaci aż 2,5 tys. złotych mandatu za to, co zrobił! Policjanci komentują: „apelujemy o rozsądek!”.

Nowe mandaty budzą przerażenie wielu osób. Kierowcy boją się wyższych kar, którymi mogą dostać m.in. za przekroczenie prędkości. Od 1 stycznia wartość mandatów jest znacznie wyższa. I nie chodzi tylko o osoby siadające za kierownicą samochodów. Na Lubelszczyźnie gigantycznym mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych został ukarany rowerzysta!

Nowe mandaty są także dla rowerzystów. Nie tylko kierowcy samochodów muszą mieć się na baczności. Zaostrzone od Nowego Roku przepisy drogowe obowiązują też miłośników jednośladów. I choć środek zimy to może nie jest szczyt sezonu rowerowego, to pierwsi cykliści już zostali ukarani gigantycznymi mandatami. Tak jak ten 58-latek z Lubelszczyzny, który w jednej chwili stracił 2500 zł!

Ukarany gigantycznym mandatem mężczyzna oczywiście nie jest bez winy. Został zatrzymany przez radzyńskich policjantów w Trzech Króli na jednej z ulic Komarówki Podlaskiej.

Posypały się mandaty po 2500 tysięcy. Grupa SPEED na tropie piratów drogowych

– Chwiejny styl jazdy cyklisty wskazywał, iż może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 58-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje aspirant Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

58-latek się doigrał! Zaskakujący jest nie tylko jego wybryk i potężny mandat, ale też… tłumaczenie. Lekko niepewnym głosem mieszkaniec Lubelszczyzny tłumaczył bowiem mundurowym, że ich alkomat musi się mylić, bo przecież on dopiero jedzie do baru po piwo, a nie z niego wraca.

Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami 58-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych – przyznaje Mucha. I przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz będąc w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych mandatu, w drugim - 2500 złotych.

Nowe mandaty. Rowerzysta z Lubelszczyzny zapłaci 2,5 tys. złotych!

i

Autor: KWP Lublin Nowe mandaty. Rowerzysta z Lubelszczyzny zapłaci 2,5 tys. złotych!
Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za wykroczenie drogowe?