Marsz Równości w Lublinie

i

Autor: Olka Mazur

Marsz Równości w Lublinie 2021. „Nic nas nie powstrzyma”. Kiedy i gdzie się odbędzie?

2021-06-10 14:43

W tym roku w Lublinie odbędzie się kolejny Marsz Równości. Jest potwierdzenie ze strony organizatorów. – Nic nas nie powstrzyma, idziemy po równość – zapowiadają. Miejsce i termin Marszu Równości w Lublinie 2021 pozostaje tajemnicą i tak ma być niemal do czasu samej imprezy. – Z przyczyn bezpieczeństwa nie ujawniamy daty naszego marszu przed zarejestrowaniem zgromadzenia w urzędzie miasta – tłumaczą organizatorzy. W poprzednich latach było podobnie. Jaki będzie Marsz Równości 2021 w Lublinie?

Marsz Równości w Lublinie także w tym roku. Organizatorzy imprezy ogłosili i zapowiedzieli, że ta odbędzie się także w tym roku. Kiedy i gdzie pojawi się tęczowy marsz? Tego inicjatorzy jeszcze nie zdradzają. – Oficjalnie, potwierdzamy – tak, w tym roku odbędzie się marsz równości! Nie było nas, rok, ale czas to zmienić. Nic nas nie powstrzyma, idziemy po równość – ogłosili w sieci przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie.

Zobacz też: Lublin: Makabryczny finał bójki na deptaku. 21-latek nie żyje. Zostawili go na pastwę losu

Jak co roku, z przyczyn bezpieczeństwa nie ujawniamy daty naszego marszu przed zarejestrowaniem zgromadzenia w urzędzie miasta. Liczymy, że dołączycie do nas równie licznie jak w ostatnich latach – napisali organizatorzy marszu. Na swoim twitterowym koncie napisali wprost (pisownia oryginalna): „Data ze względów bezpieczeństwa (homofobiczny prezydenta miasta @prezydentZuk oraz próbę detonacji ładunku wybuchowego na II marszu) utrzymywana jest w tajemnicy”. Zarzut dotyczy wcześniejszych decyzji prezydenta Lublina, który zakazywał w minionych latach organizacji Marszu Równości i planowanych kontrmanifestacji po konsultacjach z policją i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Marsz Równości już dwukrotnie przeszedł ulicami Lublina. Za każdym razie towarzyszyły mu kontrmanifestacje. Podczas ostatniego marszu (jesienią 2019 roku) młode małżeństwo przyniosło ze sobą… ładunki wybuchowe. Na szczęście nie zostały odpalone, a ich twórcy usłyszeli wyrok.

Jak będzie w tym roku? Czy Marsz Równości w Lublinie będzie bezpieczny? Organizatorzy chcą, by na manifestacji pojawili się posłowie i senatorowie opozycji oraz delegacje innych krajów, co – jak tłumaczą – ma podnieść poziom bezpieczeństwa.

Super Raport 10.06 (Goście: Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica) Sedno Sprawy: Julia Pitera