Dresiarz, zdjęcie poglądowe

i

Autor: shutterstock

Lublin: Makabryczny finał bójki na deptaku. 21-latek nie żyje. Zostawili go na pastwę losu

2021-06-10 9:38

Krwawy horror w centrum Lublina. Bójka na deptaku miała swój tragiczny finał. 21-latek z Łęcznej po otrzymaniu feralnego ciosu runął na ziemię, rozbijając głowę. Trafił do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł kilka dni później. Kto odpowie za tę zbrodnię? Na ławie oskarżonych zasiada sześciu mężczyzn. Właśnie zakończył się ich proces. Jaką karę poniosą?

Do dramatycznej w skutkach bijatyki doszło w grudniu 2018 roku na deptaku w Lublinie. Nocą między dwiema grupkami młodych mężczyzn idących przez Krakowskie Przedmieście doszło do awantury. Najpierw była wymiana zdań, a później ciosów – coraz bardziej brutalnych. Historię dramatu, do jakiego doszło w grudniową noc, przypomina Dziennik Wschodni. Śledczy badający sprawę ustalili, że jeden z oskarżonych, Dominik M. uderzył pięścią w twarz 21-latka z Łęcznej. Karol B. runął na ziemię i już więcej się nie podniósł. Uderzył głową o chodnik, rozbijając czaszkę.

Zobacz też: Lublin: Udusiła 10-letniego synka. Zamordowała własne dziecko! Jaka kara dla Moniki S.?

Ktoś wezwał policję i pogotowie, a uczestnicy bójki nagle rozpłynęli się w powietrzu. Wszyscy zostawili rannego 21-latka na pastwę losu. Młody mężczyzna trafił od szpitala ze złamaną kością czaszki i obrzękiem mózgu. Lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu po kilku dniach od bijatyki.

Policja przeanalizowała nagrania z kamer monitoringu i zatrzymała sześć osób: Krystiana B., Michała J., Szymona K., Marcina K., Dmytra L. oraz Dominika M. Ten ostatni odpowiada za nieumyślne spowodowanie śmierci. Mężczyznom – jak informuje Dziennik Wschodni – grozi od trzech do 10 lat więzienia. Wyrok ma zostać ogłoszony 22 czerwca.

Super Raport 09.06 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent RP, Paweł Kukiz - Kukiz'15), Sedno Sprawy: Jarosław Gowin