Parczew: 19-latek wisiał na słupie głową w dół. Przerażające! Poraził go prąd, bo…

i

Autor: KWP Lublin Parczew: 19-latek wisiał na słupie głową w dół. Przerażające! Poraził go prąd, bo…

Parczew: 19-latek wisiał na słupie głową w dół. Przerażające! Poraził go prąd, bo…

2021-06-09 13:31

Powód całej dramatycznej sytuacji jest zaskakujący i szokujący. Nastolatek omal nie zginął rażony prądem albo spadając z dużej wysokości, po tym, jak wspiął się na słup energetyczny. 19-latek został porażony prądem i zawisł głową w dół. A wszystko dlatego, że chciał zaimponować dziewczynie. Mógł wybrać inny sposób i np. popisać się rozsądkiem, a nie brawurą. Młody mężczyzna jest ranny. Trafił do szpitala z oparzeniami ciała. Przerażające!

Został porażony prądem i zawisł głową w dół – kilkanaście metrów nad ziemią. W Parczewie na Lubelszczyźnie 19-latek wszedł nocą na słup energetyczny, by zaimponować swojej dziewczynie. Cała historia omal nie skończyła się nieodwracalną tragedią. Do zdarzenia doszło przy ul. Żabiej w poniedziałkowy wieczór, około godz. 21.00.

Zobacz też: Lublin: Operacja na odległość! Przełomowy zabieg. Chirurg w Polsce, pacjent w Bułgarii

Na miejsce zostali skierowani policjanci. Zastali mężczyznę, który wisiał na słupie linii wysokiego napięcia głową do dołu na wysokości ponad 10 metrów nad ziemią – relacjonuje st. sierż. Anna Borowik z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. – Na miejsce skierowano straż pożarną ze specjalistycznym sprzętem i ratowników medycznych. Strażakom udało się oswobodzić młodego mężczyznę.

Super Raport 09.06 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent RP, Paweł Kukiz - Kukiz'15), Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Gdyby mężczyzna spadł na ziemię albo został mocniej rażony prądem, mogłoby dojść do niewyobrażalnej i nieodwracalnej tragedii. Gdy strażacy ściągnęli 19-latka na ziemię, był przytomny. Trafił do szpitala, bo w wyniku porażenia został oparzony. Sprawą zajmowali się też obecni na miejscu policjanci, którzy próbowali zrozumieć motywy całej sytuacji. Tu niestety nie ma logicznego wyjaśnienia: wszystkiemu winna brawura i zakochanie.

19-latek wchodząc na słup wysokiego napięcia, chciał zaimponować swojej dziewczynie. W trakcie próby przejścia z jednej strony słupa na drugą został porażony prądem, a potem zawisł jedną nogą na słupie. To właściwie uchroniło go od upadku na betonowe podłoże – tłumaczy Borowik.