Lublin: Amstaffy zagryzły psy! Tragiczna seria ataków. Bezradni patrzyli na śmierć pupili

i

Autor: Pixabay/Crazypitbull Lublin: Amstaffy zagryzły psy! Tragiczna seria ataków. Bezradni patrzyli na śmierć pupili

Lublin: Amstaffy zagryzły psy! Tragiczna seria ataków. Bezradni patrzyli na śmierć pupili

2021-06-10 12:39

Czarna, tragiczna seria ataków agresywnych psów na inne zwierzaki i ich właścicieli. Ludzie patrzyli bezsilnie i bezradnie, jak bestie rozszarpują ich pupili. W Lublinie amstaffy zagryzły mniejsze psy – nad Zalewem Zemborzyckim i w Elizówce. Policja bada te sprawy, a specjaliści apelują o to, by ludzie zaczęli właściwie zajmować się swoimi zwierzętami. Jaka jest prawda o brutalnych atakach agresywnych amstaffów w Lublinie?

To nie był jeden amstaff i nie jeden atak. W Lublinie te tragiczne zdarzenia zbiegły się w czasie, wywołując dyskusję o tym, czy psy ras agresywnych są właściwie prowadzone przez swoich właścicieli. Nie są – co pokazują tragiczne doświadczenia ostatnich dni. Właściciele małych psów bezradnie patrzyli na śmierć swoich pupili.

Zobacz też: Lublin: Makabryczny finał bójki na deptaku. 21-latek nie żyje. Zostawili go na pastwę losu

Do pierwszego ataku doszło w niedzielę nieopodal Zalewu Zemborzyckiego. Na przystanku na ul. Żeglarskiej jeden pies zaatakował drugiego. Amstaff zagryzł maltańczyka na oczach jego właścicielki. Starsza pani nie mogła nic zrobić. Nikt nie mógł. Na pomoc było za późno.

Raport z Anteny 10.06

W poniedziałek doszło do kolejnego ataku – jeszcze bardziej dramatycznego, tym razem w podlubelskiej Elizówce. Agresywne amstaffy zagryzły maltańczyka i jeszcze raniły jego właścicielkę, gdy atakowały zwierzaka. I tu znów nikt nie był już w stanie pomóc bezbronnemu zwierzęciu. Lokalne media podają, że kobieta niosła swojego pupila na rękach, gdy została zaatakowana przez agresywne psy biegające po osiedlu.

Opiekun agresywnych psów z Elizówki został zatrzymany. Okazało się, że był poszukiwany przez policję. Ma „do odsiadki” pół roku więzienia za jazdę pod wpływem. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że to nie pierwszy raz, gdy psy biegają po okolicy bez kagańców. Zwierzęta trafiły na dwutygodniową obserwację weterynaryjną. Wiadomo, że nie miały aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Sprawę bada teraz policja, która sprawdzi, czy zwierzęta miały odpowiednie warunki i dlaczego nie były pilnowane przez właścicieli i opiekunów.