Makabryczna śmierć młodej policjantki. Zginęła w Łopienniku Nadrzecznym

i

Autor: KWP Lublin/MTA Makabryczna śmierć młodej policjantki. Zginęła w Łopienniku Nadrzecznym

Makabryczna śmierć młodej policjantki. Zginęła w Łopienniku Nadrzecznym

2021-10-18 12:48

St. sierż. Magdalena Dolebska zginęła na służbie w Łopienniku Nadrzecznym. Razem z innymi funkcjonariuszami pracowała na DK 17 w miejscu zdarzenia drogowego, gdy w jej radiowóz wjechał samochód osobowy, dosłownie taranując policyjne auto. Siła uderzenia była ogromna. 32-letnia policjantka trafiła do szpitala, ale lekarzom nie udało się jej uratować. Dziś czwarta rocznica tej tragedii.

W czwartą rocznicę makabrycznego wypadku w Łopienniku Nadrzecznym i śmierci st. sierż. Magdaleny Dolebskiej policjanci przypominają o tamtej tragedii. I o swojej koleżance, która była nie tylko oddaną funkcjonariuszką, ale też dobrym człowiekiem. Odeszła zbyt wcześnie. I to w tragicznych okolicznościach.

To była środa. Przed południem mundurowi z krasnostawskiej drogówki ruszyli na miejsce zdarzenia drogowego w Łopienniku Nadrzecznym na DK 17. – Oznakowany radiowóz miał włączone światła – błyskowe i mijania. W pewnym momencie w tył pojazdu uderzyło osobowe renault. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z oplem zafirą – relacjonował wówczas Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Zobacz też: Szaniawy-Poniaty: Stanisław poderżnął gardło żonie?! Przerażające

Tragiczna śmierć młodej policjantki wstrząsnęła nie tylko jej kolegami, ale też całym regionem. Po wypadku dwoje policjantów trafiło do szpitala. Niestety, życia 32-letniej Magdaleny Dolebskiej nie udało się uratować. Lekarze byli bezsilni, reanimacja nie przyniosła efektu…

Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna

W czwartą rocznicę przedwczesnej śmierci policjantki, jej koledzy przypominają o tej tragedii i o życiorysie młodej funkcjonariuszki. Urodziła się w 1984 roku. Służbę rozpoczęła 8 maja 2012 r. Po kilku miesiącach, 9 listopada 2012 r., ukończyła kurs w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Zaczęła pracę w zespole patrolowo-interwencyjnym Wydziału Prewencji KPP w Krasnymstawie, a następnie od 1 lipca 2014 r. pracowała w tamtejszej drogówce. 1 października 2016 r. została mianowana na stanowisko referenta Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Krasnymstawie.

– Była policjantką zdyscyplinowaną, pracowitą, sumienną i dyspozycyjną. Z powierzonych zadań wywiązywała się rzetelnie i terminowo. Bardzo dobra znajomość przepisów z dziedziny ruchu drogowego, profesjonalizm oraz duża wiedza powodowały, że policjantka osiągała dobre wyniki w służbie. W szczególności przejawiało się to w ujawnianiu i zatrzymywaniu nietrzeźwych kierujących oraz właściwej reakcji na naruszanie zasad ruchu drogowego – opisują jej koledzy z policji.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?