Majówka 2021 w Lublinie. Sklepy otwarte 1-3 maja. Gdzie po zakupy w majówkę 2021?

i

Autor: Pixabay/kc0uvb Majówka 2021 w Lublinie. Sklepy otwarte 1-3 maja. Gdzie po zakupy w majówkę 2021?

Majówka 2021 w Lublinie. Sklepy otwarte 1-3 maja. Gdzie po zakupy w majówkę 2021?

2021-05-01 10:31

Majówka 2021 w Lublinie. Jakie sklepy są otwarte w dniach 1-3 maja 2021? Tym razem długi weekend majowy wypada od soboty do poniedziałku. To trzy dni na relaks i spędzanie czasu z rodziną i znajomymi. Pogoda nie jest może idealna, ale wiosenna aura zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, wycieczek, uprawiania sportu albo grillowania. Co, jeśli zabraknie nam jedzenia? Jakie sklepy są otwarte w Lublinie w majówkę 2021, a więc od 1 do 3 maja? Gdzie po zakupy w długi weekend majowy? Sprawdź, jakie sklepy są otwarte i w jakich godzinach. Lista sklepów otwartych 1, 2 i 3 maja 2021 roku w Lublinie.

Majówka 2021 w Lublinie. Które sklepy są otwarte w dniach 1-3 maja 2021 roku? Gdzie po zakupy w długi weekend majowy? W tym roku majówka to tylko trzy dni wolnego (od soboty, 1 maja do poniedziałku, 3 maja). Jednak każdy z tych dni jest wolny od pracy – 1 i 3 maja to święta, a 2 maja wypada w roku 2021 w niedzielę. Gdzie w takiej sytuacji zrobić zakupy? Gdzie możemy uzupełnić zapasy na grilla lub spotkanie z przyjaciółmi? Gdzie możemy coś kupić w czasie rodzinnego wyjazdu do lasu albo nad jezioro? Jakie sklepy są otwarte w majówkę 2021 w Lublinie? Gdzie kupić najpotrzebniejsze produkty, takie jak jedzenie, kosmetyki czy leki? Poniżej znajdziesz listę miejsc, w których możesz zrobić zakupy w czasie majówki 2021 w Lublinie. Które sklepy są otwarte?

Zobacz też: Snopków: Chciał zabić siostrę siekierą?! Makabryczny finał konfliktu [ZDJĘCIA]

Majówka 2021. Sklepy otwarte 1 maja 2021 roku

W sobotę, 1 maja rozpoczyna się majówka 2021. Długi weekend trwa w tym roku tylko trzy dni, ale wiele osób czeka na niego, jak na zbawienie. Pandemia słabnie, temperatury w końcu są wiosenne, a my możemy korzystać z aktywności na świeżym powietrzu, wypoczywać w gronie rodziny lub przyjaciół. Dla wielu z nas data 1 maja zapisze się w tegorocznym kalendarzu jako początek sezonu grillowego. Jakie sklepy są otwarte w Lublinie 1 maja 2021 roku? Gdzie możemy zrobić zakupy w sobotę, 1 maja, a więc w Święto Pracy 2021?

1 maja to dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia zamknięte są więc wszystkie super- i hipermarkety, dyskonty i markety spożywcze. Co to oznacza w praktyce? Sklepy Lidl i Biedronka w sobotę, 1 maja nie pracują. Zamknięte na cztery spusty są też Stokrotki, sklepy Carrefour, Kaufland, Leclerc czy Auchan w Lublinie. W sobotę, 1 maja nie zrobimy zakupów – nawet spożywczych – w większości sklepów, w tym w dużych marketach, supermarketach, dyskontach. Gdzie możemy coś kupić?

Jeśli w trakcie grilla albo spotkania ze znajomymi zabraknie Wam jedzenia, albo czegoś innego, to jeszcze nic straconego. To, że sobota, 1 maja, jest dniem ustawowo wolnym od pracy, nie oznacza, że wszystkie sklepy są zamknięte. Są wyjątki, które warto znać. W Święto Pracy mogą działać te punkty handlowe, w których za ladą stanie sam właściciel. Tak dzieje się często w mniejszych, osiedlowych sklepach spożywczych i Żabkach. Godziny otwarcia Żabek w sobotę, 1 maja, są inne niż na co dzień (sklepy są czynne krócej), ale decyzję w tym zakresie podejmują już sami najemcy.

1 maja otwarte są też sklepy na stacjach paliw – tam także możemy wybrać się po zakupy w Święto Pracy – zwłaszcza w trasie. Najpotrzebniejsze leki kupimy w aptekach dyżurnych i całodobowych na terenie Lublina: Krakowskie Przedmieście 23, Obywatelska 4/6/8, Wallenroda 2E, Zana 27/1.

Majówka 2021. Sklepy otwarte 2 maja 2021 roku

Dzień Flagi, a więc 2 maja, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym roku wypada jednak w niedzielę. Czy 2 maja to niedziela handlowa? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości, dla tych, którzy chcieli wybrać się na duże zakupy 2 maja i uzupełnić zapasy między Świętem Pracy a Konstytucji 3 Maja.

2 maja 2021 roku, podobnie jak przez całą majówkę, zamknięte są sklepy Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Carrefour, Stokrotka. Nie pracują super- i hipermarkety, dyskonty, duże markety. Zamknięte są też galerie handlowe. Gdzie więc możemy zrobić zakupy? Ratunkiem będą sklepy osiedlowe, nieduże sklepy spożywcze i punkty sieci Żabka. Sklepy spożywcze mogą być otwarte o ile za ich ladą stanie sam właściciel. Dla tych, którzy będą musieli zrobić nagłe zakupy, ratunkiem będą też sklepy na stacjach paliw. Więcej o sklepach otwartych w majówkę 2021 w Lublinie piszemy powyżej.

Sonda
Czy planujesz wyjazd na Majówkę 2021?

Majówka 2021. Sklepy otwarte 3 maja 2021 roku

Ostatni dzień długiego weekendu majowego 2021 to poniedziałek, 3 maja. Święto Konstytucji 3 Maja to dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia nie zrobimy zakupów w super- i hipermarketach, dyskontach, dużych marketach i galeriach handlowych. Ratunkiem będą małe sklepy osiedlowe i Żabki oraz sklepy na stacjach benzynowych. Więcej o sklepach otwartych w majówkę 2021 w Lublinie, w dni wolne od handlu i pracy, piszemy powyżej.

Reprezentacja Polski tańczy Poloneza... a potem impreza