Lublin: Rekrutacja do przedszkoli 2021. Jakie są zasady i terminy? Przedszkola Lublin [INFORMATOR]

i

Autor: Pixabay/_Alicja_

Lublin: Rekrutacja do przedszkoli 2021. Jakie są zasady i terminy? Przedszkola Lublin [INFORMATOR]

2021-02-02 12:25

Ważna wiadomość dla rodziców dzieci w Lublinie. Rusza rekrutacja do przedszkoli 2021. Jakie są zasady i terminy naboru? Przedszkola w Lublinie czekają na nowych podopiecznych. Co powinni wiedzieć rodzice, wysyłające swoje pociechy do przedszkola? Sprawdź szczegóły rekrutacji do przedszkoli w Lublinie w roku 2021.

Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli w Lublinie w roku 2021. Jakie są zasady i terminu naborów? Przedstawiamy najważniejsze daty i informacje, o których muszą wiedzieć rodzice, wysyłający dziecko do przedszkola w Lublinie.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca i potrwa do 12 marca 2021 r. – przypominają urzędnicy lubelskiego Ratusza.

Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie. Lubelski Portal Oświatowy

Pełny harmonogram i listę najważniejszych dat w procesie rekrutacji do przedszkoli w Lublinie w roku 2021 publikujemy poniżej. Rejestracja i nabór zaczynają się online na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego: edu.lublin.eu. Trzeba się tam „pojawić” między 1 a 12 marca.

Zobacz też: Lublin: Bułgarzy chcieli ZATŁUC niemowlę na śmierć?! Matka: Wypadło PRZYPADKIEM

Po wejściu na stronę musimy w lewym panelu wejść w zakładkę: aplikacje dla rodziców/kandydatów, a później kliknąć zakładkę: elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć, klikając zakładkę „zgłoś kandydaturę”. Później musimy wprowadzić potrzebne dane i załączniki.

Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej – przypominają urzędnicy.

W przypadku autoryzowania wniosku online – potrzebny jest podpis kwalifikowany lub profil zaufany obojga rodziców lub opiekunów. W przypadku osób samotnie wychowujących dziecko wystarczy oczywiście poświadczenie jednego opiekuna.

Ci, którzy nie chcą lub nie mogą autoryzować dokumentów online mogą wypełnić wniosek na stronie albo wydrukować stamtąd czysty formularz i wypełnić go odręcznie. W obu przypadkach trzeba się później podpisać, wniosek uzupełnić o wymagane załączniki i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru w dniach od 1 do 12 marca 2021 r. do godziny 15.00.

Zobacz też: Poniatowa: PIEKŁO PSÓW. Właściciel „hodowli” trzymał je w SKANDALICZNYCH warunkach

Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie siedmiu placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji będą dostępne w połowie lutego.

Lublin: Rekrutacja do przedszkoli 2021 [TERMINY]

Terminy postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych:

  1. Składanie wniosku wraz z załącznikami: od 1 marca od godz. 8.00 do 12 marca do godz. 15.00.
  2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 12 kwietnia, godz. 12.00.
  3. Potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia: od 12 kwietnia od godz. 12.00 do 16 kwietnia do godz. 15.00.
  4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 19 kwietnia, godz. 12.00.

W terminie siedmiu dniu od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Spis treści

  1. Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie. Lubelski Portal Oświatowy
  2. Zobacz też: Lublin: Bułgarzy chcieli ZATŁUC niemowlę na śmierć?! Matka: Wypadło PRZYPADKIEM
  3. Zobacz też: Poniatowa: PIEKŁO PSÓW. Właściciel „hodowli” trzymał je w SKANDALICZNYCH warunkach
  4. Lublin: Rekrutacja do przedszkoli 2021 [TERMINY]
Lublin: Maszyna zamieniająca drobniaki na grube