Lubelskie: 30-latka STRACIŁA FORTUNĘ! Uwierzyła w NIEPRAWDOPODOBNĄ historię

i

Autor: Pixabay/MagicTV

Lubelskie: 30-latka STRACIŁA FORTUNĘ! Uwierzyła w NIEPRAWDOPODOBNĄ historię

2021-02-01 12:59

Miał być sławny, ale też zagubiony i samotny. Innym kobietom, na które trafiał, chodziło jedynie o pieniądze, ale ona była inna – mówił. Tajwański aktor, model i piosenkarz okazał się podłym oszustem. 30-latka z Lubelszczyzny straciła przez niego fortunę: 160 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że uwierzyła w nieprawdopodobną historię. Pomysłowość złodziei i naciągaczy nie zna chyba granic.

30-latka z Lubelskiego straciła fortunę. Mieszkanka powiatu hrubieszowskiego uwierzyła w nieprawdopodobną historię. Dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że coś tu nie gra, ale było już za późno. Wcześniej nie zwróciła uwagę, że ta opowieść to jedna wielka bajka – bez happy endu.

Tajwański aktor i 30-latka z Lubelszczyzny

Mieszkanka powiatu hrubieszowskiego sama przelała fortunę, którą straciła. Chciała pomóc w ten sposób mężczyźnie poznanemu w sieci. Zaczęli ze sobą rozmawiać i coś zaiskrzyło. Przedstawił się jako… tajwański aktor, model i piosenkarz.

Zobacz też: CENZURA na Facebooku? Prezes Hospicjum im. Małego Księcia: „Nie chcą promować życia”

Mówił kobiecie komplementy, a sam opowiadał o tym, jak pomimo sławy jest zagubiony i samotny. Kiedy już udało mu się zdobyć zaufanie 30-latki i zbliżyć się do niej zaczął jej opowiadać o swoich problemach – relacjonuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Przekonywał, 30-latkę, że jest zupełnie inna niż kobiety, które spotkał dotychczas. Im zależało tylko na jego pieniądzach, a ona jest inna. Faktycznie – kobieta, zamiast brać, chciała nawet dawać, a konkretnie pożyczać. I to spore sumy. Wszystko po to, by pomóc swojemu przyjacielowi.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce 1 lutego. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń i zgonów w Lubelskiem?

Przekręt na tajwańskiego aktora

Powiedział, że firma w Stanach ma należące do niego kosztowności złoto, biżuterię, nagrody, które dostawał i musi to wszystko gdzieś bezpiecznie przechować. Uznał, że najbezpieczniej będzie to przechować w Polsce u 30-letniej mieszkanki powiatu hrubieszowskiego. Do czasu kiedy on będzie mógł przyjechać do niej i tę paczkę osobiście odebrać. Był tylko jeden kłopot. Ona musiała za tą paczkę zapłacić – dodaje Krystkowiak.

Tajwański celebryta przekonywał, że zwróci jej pieniądze, gdy już przyjedzie po swoją własność. 30-latka z Lubelszczyzny wzięła więc pożyczki w bankach i przelała pieniądze przyjacielowi. Po trzeciej wpłacie kobieta zaczęła się orientować, że poznany ideał może być jednak naciągaczem, ale było już za późno. Kobieta straciła 160 tysięcy złotych!

Policjanci szukają pieniędzy i tajwańskiego aktora, modela i piosenkarza w jednym. To jednak niełatwe zadanie. Jednocześnie mundurowi po raz kolejny apelują: uważajmy na osoby poznane w sieci. Nie wierzmy w każdą historię, jaką usłyszymy. Zanim podejmiemy jakąś decyzję – zwłaszcza finansową czy dotyczącą np. danych osobowych – skonsultujmy się z kimś z naszego otoczenia i zastanówmy się dwa razy.

Nowe, hybrydowe radiowozy BMW na Lubelszczyźnie