CENZURA na Facebooku? Prezes Hospicjum im. Małego Księcia: „Nie chcą promować życia”

i

Autor: Pixabay/LoboStudioHamburg

CENZURA na Facebooku? Prezes Hospicjum im. Małego Księcia: „Nie chcą promować życia”

2021-02-01 11:03

Twórca i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia o. Filip Buczyński skarży się na… Facebooka. Zakonnik chciał promować w sieci ideę hospicjum perinatalnego i stacjonarnego dla dzieci i ich rodzin. To placówka dla maluchów, które są śmiertelnie chore – mogą umrzeć niedługo po narodzinach. Takie hospicjum działa w Lublinie.

O sprawie tej poinformował w piątek portal Gosc.pl. O. Buczyński na Facebooku opublikował oświadczenie, w którym napisał, że chciał, aby jego wpis z czwartku „dotarł do szerszej liczby odbiorców”. Post zakonnika o hospicjach perinatalnych został zablokowany przez administrację serwisu. O. Buczyński chciał promować post i samą ideę takich placówek.

Osoby decyzyjne fb nie wyraziły na to zgodę, i tu cytat „ze względu na kwestie społeczne”. W tekście napisałem tylko jak pomagamy w hospicjum perinatalnym, stacjonarnym i w opiece domowej. Rozumiem przez to, że łatwiej utwierdzać kobietę w ciąży tzw. letalnej w świadomości, że nikt jej nie pomoże, więc musi abortować, niż wskazać ośrodki, które pomagają takim kobietom od lat. Nie wiem, jak to rozumieć? Może mi to ktoś wyjaśnić? – napisał o. Buczyński.

Prezes lubelskiego hospicjum dla dzieci poprosił zaprzyjaźnioną firmę PR-ową, która mu pomaga w nagłaśnianiu jego inicjatyw. Firma ta chciała wykupić reklamę posta na Facebooku, jednak dostała informację, że zespół Facebooka nie wyraża na to zgody „ze względu na kwestie społeczne” – napisał Gosc.pl.

Nie chcą w istocie promować życia po to, by wskazać kobietom, kto może im realnie pomóc. Myślę, że wolą tworzyć iluzję, że znikąd nie ma pomocy, więc trzeba dzieci po prostu abortować – mówi cytowany przez portal o. Buczyński.

Zobacz też: ATAK na biuro PiS w Białej Podlaskiej. „Tak dla aborcji”, „PiS wam w d***”. Kto to zrobił?

Portal podał, że o. Buczyński wyszedł „z propozycją wdrożenia tego modelu w całej Polsce”. – Chodzi o hospicjum perinatalne, opiekę stacjonarną, opiekę domową i opiekę dla osieroconych – ze wszystkimi antropologicznymi wymiarami tych działań. To naprawdę dobre rozwiązanie, które można z powodzeniem zastosować w naszym kraju – mówi portalowi o. Buczyński.

Zakonnik zapowiada, że nie chce tak zostawiać sprawy i pragnie mimo wszystko dalej promować w mediach społecznościowych działalność hospicjów perinatalnych, stacjonarnych i opieki domowej – podał Gosc.pl.

Zobacz: Lublin: ZMASAKROWALI WŁASNE DZIECKO! Niemowlę w ciężkim stanie, rodzice i babcia z zarzutami

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia powstało w 1997 r. Jest jedynym hospicjum dla dzieci w Lubelskiem. Organizuje pomoc medyczną i psychologiczną swoim pacjentom, głównie w ich domach. Ponadto obejmuje opieką perinatalną rodziny – dziecko i jego rodziców – w trakcie ciąży.

Lubelskie hospicjum dostało bramkę do dezynfekcji