Lublin: Bułgarzy chcieli ZATŁUC dziecko na śmierć?! Zarzut usiłowania ZABÓJSTWA. Nowe fakty

i

Autor: Pixabay/christianabella

Lublin: Bułgarzy chcieli ZATŁUC niemowlę na śmierć?! Matka: Wypadło PRZYPADKIEM

2021-02-02 8:14

Nowe fakty w przerażającej sprawie pobicia pięciotygodniowego maleństwa. Skatowany niemowlak trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Bułgarzy chcieli zatłuc własne dziecko na śmierć? Rodzice maluszka usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Przerażająca historia! 22-letnia matka twierdzi, że niemowlę przypadkiem wypadło na ziemię...

22-latka i jej o pięć lat starszy partner najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kratami poczekają na proces. Grozi im wieloletnie więzienie. Prokuratura podejrzewa, że Bułgarzy chcieli zatłuc własne dziecko. Śledczy postawili parze zarzut usiłowania zabójstwa. Nowe fakty ws. pobicia noworodka w Lublinie. 22-latka przekonuje, że dziecko wypadło jej przypadkiem.

Pięciotygodniowy chłopiec trafił do szpitala dziecięcego w Lublinie w czwartek. Miał poważne obrażenia, przeszedł ciężką operację. Lekarze uratowali mu życie, które – jak dowodzi prokuratura – chcieli mu odebrać jego właśni rodzice.

Zobacz też: Rok 2020 na drogach Lubelskiego. ZGINĘŁO 155 osób, 955 zostało rannych. DRAMATYCZNE dane

22-letnia Bułgarka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Śledczy podejrzewają, że kilkukrotnie uderzyła główką niemowlaka o twardą powierzchnię. Złamała czaszkę własnego synka, spowodowała krwiak i poważne zagrożenie życia… 27-letni partner kobiety odpowie za usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Zdaniem prokuratury mężczyzna godził się na śmierć dziecka.

Przesłuchana 22-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu, natomiast jej wyjaśnienia zmierzają ku temu, że to nie było działanie celowe, że dziecko przypadkiem wypadło jej na podłogę – mówi w rozmowie z Radiem Plus Lublin prok. Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od ośmiu lat wiezienia do nawet dożywocia. Babcia niemowlaka też odpowie przed sądem – za nieudzielenie pomocy. Chłopiec jest już w lepszym stanie. Przeżył – dzięki staraniom lekarzy.