Zobacz zdjęcia

Lublin: Nowi policjanci na Lubelszczyźnie. Właśnie złożyli ślubowanie

2022-08-12 11:10

Lubelska policja ma nowych funkcjonariuszy. Uroczyście złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe, a już wkrótce rozpoczną służbę w różnych miejscowościach w regionie. Gdzie będą pracować? Większość z nich w Lublinie. Zobacz zdjęcia nowych policjantów przyjętych w szeregi lubelskiej policji.

W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu policji wstąpiło łącznie ponad 150 nowych funkcjonariuszy. Wśród nich – blisko 30 „najnowszych”, którzy właśnie złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe w Lublinie. Większość z nich to właśnie w stolicy regionu będzie wkrótce pełnić służbę.

Zobacz zdjęcia nowych policjantów z Lublina i Lubelszczyzny w galerii powyżej!

To już kolejny, tym razem trzeci, nabór do służby w policji w tym roku. W szeregi policji lubelskiej wstąpiło 29 nowych funkcjonariuszy – informuje kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie. – Słowa policyjnej roty rozpoczynające się od słów „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” wypowiedziało 24 policjantów i pięć policjantek – dodaje.

Regularna bijatyka nad jeziorem! Bezwzględna bitwa kobiet

Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących: test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych mundurowych 17 posiada tytuł ratownika, a jeden – ratownika medycznego. Z kolei uprawnienia instruktora sportu posiada 11 policjantów, a instruktora sportów wodnych – dwóch mundurowych. Siedmiu funkcjonariuszy posiada patent sternika motorowodnego, kolejnych dwóch – uprawnienia do wykonywania prac podwodnych.

Nowi adepci niebawem wyjadą na szkolenie podstawowe, a po jego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny, pełniąc służbę w macierzystych jednostkach. Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie (dziewięć osób) oraz Oddział Prewencji Policji w Lublinie (siedem osób) – zapowiada Kamola.

Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie miało miejsce 10 sierpnia. To efekt trzeciego w tym roku naboru do formacji na Lubelszczyźnie. Następne przyjęcia do lubelskiej policji planowane są we wrześniu i w grudniu.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE