Lubelskie: Przybywa milionerów! Dane skarbówki są jednoznaczne. Zobacz statystyki

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/_Alicja_ Lubelskie: Przybywa milionerów! Dane skarbówki są jednoznaczne. Zobacz statystyki

Zarobili fortunę

Lubelskie: Przybywa milionerów! Dane skarbówki są jednoznaczne. Zobacz statystyki

2022-08-12 8:24

Coraz więcej milionerów w województwie lubelskim. Dane skarbówki są jednoznaczne. Kim są i gdzie mieszkają bogacze z Lubelszczyzny? W zeznaniach podatkowych za ubiegły rok dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało w Lubelskiem aż 1355 osób. To o 165 osób więcej niż rok wcześniej. Jednym słowem – coraz więcej osób zarabia ogromne pieniądze.

Dane Izby Administracji Skarbowej w Lublinie pochodzą z naszych zeznań rocznych, a więc „pitów” składanych przez każdego z nas. Nie każdy jednak może pochwalić się tak wysokimi dochodami, jak 1355 osób z Lubelskiego. To milionerzy!

Rekordzista zarobił ponad 82 miliony złotych, z czego ponad 15 musiał oddać skarbówce w formie podatku. Inni milionerzy też zarobili niemało i raczej nie muszą martwić się rosnącymi cenami produktów w sklepach.

Milionerzy na Lubelszczyźnie. Kim są?

Według danych IAS większość osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych to prywatni przedsiębiorcy. Aż 1229 milionerów (spośród wszystkich 1355) to osoby prowadzące działalność gospodarczą (opodatkowaną 19-proc. podatkiem liniowym) ,czyli przedsiębiorcy, którzy złożyli PIT-36L.

A reszta? Na czym wzbogacili się milionerzy z Lubelszczyzny?

22 milionerów rozliczyło się w zeznaniu PIT-36. 59 milionerów złożyło popularny PIT-37. Tyle udało się zarobić pracownikom etatowym lub zleceniobiorcom. 35 osób złożyło PIT-38, 6 osób – PIT-39, natomiast cztery osoby PIT-36LS – wylicza Monika Daniel z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, cytowana przez PAP.

Jelenia Góra: Furiat skatował kierowcę autobusu

Milionerzy w Lubelskiem. Rekordzista zarobił 82 miliony

Rekordzista wykazał dochód w zeznaniu PIT-38 (przychody kapitałowe) w wysokości ponad 82 mln zł.Zeznanie zostało złożone w 2. Urzędzie Skarbowym w Lublinie. Ta osoba musiała zapłacić 15,6 mln zł podatku – informuje Daniel. Podatnik-milioner przekazał 156 tys. zł swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (1 proc.).

Przybywa milionerów. Gdzie mieszkają? Najwięcej w Lublinie i okolicach

Z danych skarbówki wynika jednoznacznie, że najwięcej milionerów rozliczyło się w 1. Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), następnie w 2. Urzędzie Skarbowym (174 osoby) i 3. Urzędzie Skarbowym (122 osoby).

– Dość duża liczba bogaczy mieszka w największych miastach regionu – Białej Podlaskiej (96), Zamościu (95), ale także w niewielkim Łukowie (95) – informuje Monika Daniel.

Sonda
Chciałbyś być milionerem?

Najmniej milionerów rozliczyło się w Urzędach Skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). Niewielu więcej jest ich w Łęcznej (17), Parczewie (18) i Radzyniu Podlaskim (19).

W 2020 r. w zeznaniach podatkowych dochód powyżej miliona złotych w województwie lubelskim zadeklarowało 1190 osób, natomiast w 2019 r. – 941.