Lublin. Dentysta oskarżony o zmuszenie pacjentki do seksu oralnego. Nie była jedyną ofiarą?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ales_kartal /zdjęcie ilustracyjne

Lublin. Dentysta miał zmusić pacjentkę do seksu oralnego! Nie była jedyną ofiarą?

2022-05-13 16:36

W Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód ruszył w piątek (13 maja) proces dentysty oskarżonego o gwałt i inne przestępstwa o charakterze seksualnym. Ze względu na dobro pokrzywdzonych toczy się on za zamkniętymi drzwiami. Za zarzucane czyny stomatologowi z Lublina grozi do 12 lat więzienia.

Proces 52-letniego stomatologa Grzegorza T. ruszył w piątek (13.05) w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Jak podaje Polska Agencja Prasowa (PAP), ze względu na dobro pokrzywdzonych została wyłączona jego jawność. Lekarz oskarżony jest o zgwałcenie jednej z pacjentek, do czego miało dojść w sierpniu ub. r. Według ustaleń śledczych, dentysta miał doprowadzić ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny. Mężczyzna oskarżony jest także o doprowadzenie dwóch innych pacjentek do "poddania się innej czynności seksualnej". Z aktu oskarżenia wynika, że lekarz "ocierał się kroczem" o pokrzywdzone oraz "zbliżał krocze do ich twarzy".

PRZECZYTAJ TEŻ: Lublin. Znany sędzia kompletnie pijany prowadził auto! Co z jego immunitetem?

Kolonie dla dzieci i seks grupowy z dwunastoma kobietami. Kim był Wielki Trzynasty?

Według śledczych, lekarz działał w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego, podstępem, wykorzystując zaskoczenie pacjentek sytuacją związaną z wykonywaniem czynności leczenia stomatologicznego.

Jak podawały wcześniej lokalne media, Grzegorz T. nie przyznał się do zarzucanych czynów w trakcie śledztwa.

Po zatrzymaniu w sierpniu ubiegłego roki był tymczasowo aresztowany. Zwolniony został w lutym br. za poręczeniem majątkowym. Znajduje się pod dozorem policji.

Za zarzucane czyny grozi mu do 12 lat więzienia.

Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?