Makabra na torach. Młody mężczyzna zginął w Zamościu. Wyskoczył pod pociąg?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Makabra na torach. Młody mężczyzna zginął w Zamościu. Wyskoczył pod pociąg?

Makabra na torach. Młody mężczyzna zginął w Zamościu. Wyskoczył pod pociąg?

2022-04-19 12:56

Wyskoczył z zarośli prosto na tory, bezpośrednio pod nadjeżdżający pociąg? 25-letni mężczyzna zginął na miejscu, potrącony przez szynobus. Do tragedii w Zamościu doszło w Poniedziałek Wielkanocny. Okoliczności dramatycznego zdarzenia na torowisku bada teraz policja i prokuratura.

Tragedia w drugi dzień świąt. W Poniedziałek Wielkanocny (18.04) w Zamościu na torach zginął 25-latek. Młody mężczyzna został potrącony przez szynobus. Jak informuje policja – wszystko wskazuje na to, że wtargnął pod pociąg w ostatniej chwili. Przyczyny i dokładne okoliczności tragedii na torach w Zamościu bada teraz policja i prokuratura.

Do wypadku doszło w poniedziałek, około godz. 15.40. – Kierownik szynobusu relacji Lublin-Zamość powiadomił o wtargnięciu mężczyzny pod jadący pociąg. Wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu – potwierdza kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policja ustaliła wstępnie, że 25-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego najprawdopodobniej wyskoczył z pobliskich zarośli wprost pod jadący pociąg. Maszynista nie był w stanie już nic zrobić – na reakcję, hamowanie czy zatrzymanie rozpędzonego pociągu było za późno.

Express Biedrzyckiej 19.04 (płk Maciej Matysiak, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Piotr Zgorzelski) Sedno Sprawy: Szymon Szynkowski vel Sęk

Policja przekazała, że ciało 25-latka zostanie poddane sekcji zwłok. Wyniki badania mogą mieć znaczenie dla trwającego śledztwa. O zdarzeniu – jak informuje PAP – została powiadomiona komisja badania wypadków kolejowych.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze – zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga – pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy na przejazdach kolejowych jest bezpiecznie?