Śmiertelny wypadek w Lublinie. Roztrzaskał się o śmieciarkę. 84-latek nie żyje

i

Autor: KWP Lublin Śmiertelny wypadek w Lublinie. Roztrzaskał się o śmieciarkę. 84-latek nie żyje

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Roztrzaskał się o śmieciarkę. 84-latek nie żyje

2022-05-12 11:50

Makabryczny, śmiertelny wypadek w Lublinie na ul. Wyzwolenia. 84-letni kierowca nagle zjechał na przeciwległy pas i roztrzaskał się o śmieciarkę. To było czołowe zderzenie osobówki z potężną ciężarówką. Efekt był tragiczny. 84-latek nie żyje. Mężczyzna zmarł na miejscu tragedii mimo prowadzonej reanimacji.

Śmiertelny wypadek w Lublinie na ul. Wyzwolenia. Okoliczności i przyczyny tragedii bada policja i prokuratura. Zginął człowiek. W środę (11.05) przed południem (ok. godz. 10.50) osobówka uderzyła w potężną śmieciarkę. Efekt był dramatyczny.

Ze wstępnych informacji policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Honda jechał ulicą Wyzwolenia w kierunku ulicy Głuskiej. 84-letni mężczyzna z nieznanych przyczyn, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z ciężarówką – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Efekt czołowego zderzenia osobówki ze śmieciarką, a więc potężną ciężarówką, był tragiczny. – Mieszkaniec Lublina, pomimo reanimacji, zmarł na miejscu – potwierdza Gołębiowski.

Co wiemy o okolicznościach tragicznego, śmiertelnego wypadku w Lublinie? 44-letni kierowca scanii był trzeźwy. Nie wiadomo, dlaczego 84-latek zjechał na przeciwległy pas. Być może zasłabł, być może stało się coś innego? – W miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, prokurator oraz biegły. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn zdarzenia – deklarują lubelscy mundurowi.

Sedno Sprawy - Artur Dziambor

Jednocześnie policja niezmiennie apeluje o ostrożność na drogach i ulicach, bo – jak widać – o tragedię nietrudno, a wokół nas może dochodzi do nagłych, niespodziewanych zdarzeń. Efekt wielu z nich jest niestety tragiczny. Tylko wczoraj w województwie lubelskim doszło do trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a jedna została ranna. Taka czarna seria trwa od niedzieli, 8 maja – codziennie ktoś traci życie na drodze na Lubelszczyźnie – wynika z policyjnych statystyk. Uważajcie na siebie!

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?