Lewe fajki i alkohol. To oni stali za handlem na targu? Potężna akcja policji

i

Autor: KWP Lublin Lewe fajki i alkohol. To oni stali za handlem na targu? Potężna akcja policji

Lewe fajki i alkohol. To oni stali za handlem na targu? Potężna akcja policji [WIDEO]

2022-01-21 8:30

„Lewe fajki” bez polskich znaków akcyzy, a do tego nielegalny alkohol. Policjanci z Lublina rozbili gang, który miał handlować na targowiskach w Lublinie, regionie i dwóch innych województwach. Nielegalne papierosy i tani alkohol teraz znikną z targu? Potężna akcja policji doprowadziła zatrzymania kilkunastu osób. Przeszukano też ich fabryki i magazyny. Zobacz zdjęcia i nagrania wideo!

Tanie papierosy i spirytus znikną z targowisk w Lublinie i regionie? Paweł C. (44 l.) i Ewelina Ż. (33 l.) z Lublina stworzyli potężne podziemne przedsiębiorstwo, w którym każdy znał swoją rolę. Jedni produkowali alkohol bądź papierosy, inni zajmowali się skupowaniem papierosów z przemytu, jeszcze inni zaś zajmowali się handlem kontrabandą na bazarach Lublina. Cała czternastoosobowa szajka wpadła w tym samym czasie, w kilku miejscach w Polsce!

Zobacz też: Paweł wyłupał oczy własnej matce! Chciał ją udusić? Krwawy horror w Kraśniku

To była koronkowa akcja. We wtorek wczesnym rankiem policjanci zatrzymali w Lublinie siedem osób, w tym szefa i szefową grupy. W tym samym czasie do pozostałych osób „zapukali” kontrterroryści z Warszawy, Łodzi i Radomia. Przy okazji zlikwidowano dwie wytwórnie papierosów i alkoholu.

W sprawie zatrzymano 14 osób w wieku od 31 do 55 lat. Podejrzani wprowadzali bezakcyzowe wyroby m.in. na lubelskie targowiska. Łączna wartość uszczuplenia należności publiczno-prawnych to prawie 4,5 mln złotych. W trakcie przeszukań zlikwidowano wytwórnie alkoholu oraz papierosów – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi przyznają, że sprawie handlu na lubelskich targach przyglądali się od dawna. – Członkowie grupy w okresie od października 2019 roku do listopada 2020 roku uczestniczyli w obrocie ponad 200 tysiącami paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – przekonuje Gołębiowski. „Towar” trafiał na lubelskie targowiska, ale też do Łódzkiego czy Mazowieckiego. Tam też był rozprowadzany w podobny sposób.

Potężna akcja policji. W tle nielegalne papierosy i alkohol

Do zatrzymania przestępców doszło w ostatni wtorek. Wcześnie rano funkcjonariusze z komend miejskiej i wojewódzkiej policji w Lublinie, wspierani przez kontrterrorystów z Lublina, Radomia, Łodzi i Warszawy, weszli jednocześnie do kilkunastu domów i mieszkań na terenie trzech województw – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski.

Zatrzymano 14 osób wieku od 31 do 55 lat. Śledczy są przekonani, że wśród nich znaleźli się pomysłodawcy całego procederu oraz wytwórcy, hurtownicy i dostawcy bezakcyzowych wyrobów. Funkcjonariusze zajęli samochody i pieniądze o łącznej wartości blisko 300 tysięcy złotych. Zatrzymani trafili do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia szeregu przestępstw karno-skarbowych oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzy osoby zostały aresztowane. Pozostałych 11 objęto dozorem policji i poręczeniem majątkowym.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą 44-latkowi z Lublina grozi do 10 lat więzienia. Pozostali zatrzymani muszą się liczyć z wyrokami do pięciu lat więzienia – dodaje Gołębiowski.

Sprawa może mieć charakter rozwojowy – przekonują śledczy. Oprócz samych zatrzymań policjanci zlikwidowali też dwie nielegalne wytwórnie papierosów oraz alkoholu i zabezpieczyli ogromne ilości nielegalnego „towaru” przygotowywanego do sprzedaży.

Zobacz też: Lubelskie: Wichury i szklanka na drogach. Atak zimy! IMGW ostrzega

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?