Lubelskie: Wichury i szklanka na drogach. Atak zimy! IMGW ostrzega

2022-01-20 8:41
Lubelskie: Wichury i szklanka na drogach. Atak zimy! IMGW ostrzega
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Pexels Lubelskie: Wichury i szklanka na drogach. Atak zimy! IMGW ostrzega

Fatalna pogoda na Lubelszczyźnie. W czwartek rano zima zaatakowała ponownie, a skutkiem tego będzie nie tylko biały krajobraz, ale też potężne utrudnienia dla nas wszystkich. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega zwłaszcza przed silnym wiatrem i oblodzeniem. Wichury i szklanka na drogach – taki będzie czwartek w województwie lubelskim. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia. Może być naprawdę niebezpiecznie!

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej I stopnia oznaczają, że skutki zmian atmosferycznych mogą być naprawdę poważne – groźne dla naszego zdrowia i mienia. Wiatr może powodować zniszczenia i siać spustoszenie, a śliskie drogi to zapowiedź tragicznych zdarzeń z udziałem kierowców. Uważajcie na siebie! Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega zwłaszcza przed silnym wiatrem i oblodzeniem. Wichury i szklanka na drogach – taki będzie czwartek w województwie lubelskim. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia. Te obowiązują 20 stycznia. Od godz. 9.00 synoptycy spodziewają się oblodzenia, a od 10.00 – silnego wiatru!

Zobacz też: Horoskop miłosny tygodniowy – 20-26.01. Nieprawdopodobna przepowiednia!

Sedno Sprawy - Jarosław Krajewski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa lubelskiego ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i silnym wiatrem. Synoptyk IMGW-PIB Dorota Pacocha prognozuje na czwartek opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące oblodzenie dróg i chodników – podaje Polska Agencja Prasowa. – Temperatura powietrza przed południem zacznie obniżać się od północnego zachodu do około -2 st. C, temperatura minimalna przy gruncie wyniesie około -4 st. C" – informuje IMGW.

Synoptyk ostrzega także przed silnym wiatrem południowo-zachodnim i zachodnim o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h i lokalnie w porywach do około 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzeń synoptycy prognozują na 80 proc., a silnych wiatrów – na 70 proc.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE